KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jakie mamy rodzaje biur i które biuro powinna wynająć Twoja firma?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedy prowadzimy firmę, bardzo ważne jest to, aby znaleźć miejsce, w którym możemy pracować. Najlepszym rozwiązaniem w tym aspekcie, jest wynajęcie biura. Sęk w tym, że nie każdy wie, na co powinniśmy zwracać uwagę, kiedy rozważamy wynajęcie biura. Jakie mamy w tym aspekcie możliwości? Na co powinniśmy zwracać uwagę? I wreszcie ostatnia kwestia: jakie w ogóle mamy rodzaje biur, które można wynająć? To pytania, na które spróbujemy odpowiedzieć sobie w naszym poniższym artykule.

REKLAMA


Kiedy prowadzimy firmę, bardzo ważne jest to, aby znaleźć miejsce, w którym możemy pracować. Najlepszym rozwiązaniem w tym aspekcie, jest wynajęcie biura. Sęk w tym, że nie każdy wie, na co powinniśmy zwracać uwagę, kiedy rozważamy wynajęcie biura. Jakie mamy w tym aspekcie możliwości? Na co powinniśmy zwracać uwagę? I wreszcie ostatnia kwestia: jakie w ogóle mamy rodzaje biur, które można wynająć? To pytania, na które spróbujemy odpowiedzieć sobie w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim - określ, czego potrzebujesz
Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego biura na wynajem, musimy bardzo dokładnie sprecyzować, czego dokładnie potrzebujemy. Kluczowe jest określenie ilości współpracowników - to będzie definiowało, jak dużej przestrzeni potrzebujemy. Musimy też wiedzieć, czy planujemy przyjmować w naszym biurze klientów. Jeśli tak, warto zwrócić uwagę, czy biuro, które chcemy wynająć, dysponuje np. salą konferencyjną. To, czego także nie należy pomijać, kiedy próbujemy ustalić, czego dokładnie potrzebujemy, to kwestia związana z lokalizacją biura. Wbrew pozorom, lokalizacja biura jest bardzo ważna - zarówno my, jak i nasi współpracownicy i potencjalni klienci, nie możemy mieć problemu z dojazdem do naszego biura. To najbardziej podstawowe czynniki, na które musimy zwrócić uwagę, kiedy szukamy idealnego dla naszych potrzeb biura.

Jeśli szukasz biura do wynajęcia w Warszawie zwróć się o pomoc do specjalistów z Axiimmo - w ten sposób szybko znajdziesz odpowiednią lokalizację spełniającą Twoje oczekiwania.

Jakie mamy rodzaje biur?
Kiedy określimy już, jakie dokładnie są nasze oczekiwania względem biura, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie w ogóle są rodzaje biur. Wyróżniamy kilka, najbardziej podstawowych rodzajów biur.

Są to:
- biura coworkingowe,
- biura open space,
- biura serwisowane.

To, który rodzaj z powyżej wymienionych, będzie dla nas najlepszy, będziemy w stanie ustalić na podstawie czynników, które opisane zostały na samym początku artykułu. Czym jednak dokładnie charakteryzują się powyższe rodzaje biur?

Czym jest biuro coworkingowe?
Najprościej rzecz ujmując, biuro coworkingowe, to tak naprawdę fragment, większej powierzchni biurowej, z której możemy korzystać. Doskonale sprawdza się ona szczególnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o networking. Takie biura, odznaczają się przede wszystkim bardzo niską ceną wynajmu. Są przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, albo dla takich, które zatrudniają maksymalnie 4-5 pracowników.

Biuro open space - dla kogo najlepsze?
Jeśli Twoja praca polega w dużej mierze na obsłudze telefonicznej klientów, albo też na pracy bezpośrednio z komputerem - jesteś copywriterem, programistą lub testerem UX - to biuro open space będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Cechą charakterystyczną biura open space jest to, że do dyspozycji otrzymujemy własny boks z biurkiem. Możemy korzystać z kuchni i innych pomieszczeń, którymi dysponuje biuro, jednakże pracę wykonujemy na swoim stanowisku. Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o szeroko rozumiany networking.

Co to jest biuro serwisowane?
Ostatnim z omawianych rodzajów biur, które możemy wynająć, jest biuro serwisowane. Czym jednak dokładnie się ono charakteryzuje? Popularną nazwą na taki rodzaj przestrzeni biurowej, są tzw. biura pod klucz". Co to dokładnie oznacza? Biuro serwisowane, z reguły zlokalizowane są w bardzo prestiżowych lokalizacjach. W Warszawie najczęściej jest to Śródmieście lub Mokotów. W tym przypadku ciężko jest określić, jak będzie przedstawiała się cena za wynajem takiego biura, ponieważ jest ona w pełni uzależniona od ilości osób, która z takiego biura będzie korzystała. Bardzo ważne jest to, że w przypadku biur serwisowanych, wszystkie koszty związane z eksploatacją, wliczane są w cenę wynajmu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ miesięcznie płacimy tylko jedną, stałą kwotę. Takie biura są najlepsze dla średnich oraz dużych firm i to właśnie one najczęściej korzystają z takiego rozwiązania.

Przeczytaj również: Ile kosztuje wynajem biura w Warszawie

Podsumowanie - Funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb najemcy to priorytet
Podsumowując, jeśli chodzi o rodzaje biur do wynajęcia, warto jest zwrócić uwagę na najbardziej podstawowe czynniki, które będą dla nas najważniejsze. Biuro musi być funkcjonalne, dopasowane do naszych potrzeb. Powinniśmy mieć w nim możliwie jak największy komfort pracy. Ważne jest też to, gdzie znajduje się wynajmowane przez nas biuro - dojazd do niego nie powinien nam sprawiać najmniejszego problemu. Warto zwrócić też uwagę na kwestie dotyczące miejsc parkingowych. Cena wynajmu zawsze zależna jest nie tylko od tego, jak dużą powierzchnię będziemy chcieli wynająć, ale też od tego, ilu pracowników będzie z niej korzystać. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja biura - ona także wpływa na cenę. Jeśli jednak skrupulatnie poddamy analizie wszystkie powyżej opisane czynniki, z całą pewnością uda nam się znaleźć najlepsze dla naszych potrzeb biuro do wynajęcia.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?