KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Interesuje Cię pożyczka internetowa, ale martwisz się o terminową spłatę? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Problemy z terminową spłatą pożyczki internetowej mogą zdarzyć się każdemu. Jak w każdym zobowiązaniu, tak i tutaj do sprawy trzeba podejść odpowiedzialnie. Jednak jak się okazuje, w sytuacji ewentualnych kłopotów, najczęściej można dojść do obustronnego porozumienia, tj. pomiędzy pożyczkobiorcą, a firmą udzielającą pożyczki online. Co powinieneś wiedzieć w tej kwestii?

REKLAMA


Pożyczki internetowe - na czym polega to rozwiązanie?
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie jest pożyczka internetowa. Otóż pożyczka gotówkowa udzielana przez internet to rozwiązanie, jakiego dostarczają instytucje inne niż banki. Są to firmy pożyczkowe specjalizujące się w tego typu działalności, często, jak np. w rozwiązaniu proponowanym na https://www.funeda.pl/pozyczki-internetowe.html, instytucje z doświadczeniem w branży pożyczek konsumenckich, a także oferujące konkretne rozwiązania w sytuacji problemów ze spłatą.

Tutaj wszystko odbywa się przez internet - od złożenia wniosku o udzielenie pożyczki, po zasilenie konta w dodatkowe środki pieniężne. Zaletą rozwiązania jest z pewnością:

- szybkość całego procesu (czasem wystarczy 15 minut!),
- minimum formalności i niewiele warunków koniecznych do spełnienia (konieczne jest posiadanie dowodu osobistego, konta bankowego oraz numeru telefonu),
- wygoda - potrzebne pieniądze zdobędziesz bez wychodzenia z domu,
- dyskrecja, bowiem cel, na który pożyczasz, jest dowolny i aby ubiegać się o pożyczkę nie potrzeba żadnego zaświadczenia od pracodawcy.

Pożyczka online - jak wygląda procedura jej spłaty?
Generalnie pożyczkę możesz spłacać tak, jak chcesz - jednorazowo lub w rozłożeniu na dogodne, comiesięczne raty, dzięki czemu nie odczujesz tak dotkliwie spłaty zobowiązania w swoim domowym budżecie. Ilość możliwych rat do spłacenia zależeć będzie od wielkości pożyczonej kwoty oraz oczywiście warunków, jakie oferuje konkretna firma pożyczkowa.

Jeśli wyrazisz stosowaną zgodę na spłatę pożyczki ze swojego konta bankowego, zwrot pożyczonej kwoty przebiegał będzie sprawnie, na czas i bez konieczności pamiętania o comiesięcznym terminie spłaty raty.

Co w sytuacji, gdy pojawią się problemy z terminową spłatą?
Sprawdziliśmy, jak kwestia ta prezentuje się na https://www.funeda.pl/pozyczki-internetowe.html. Otóż tutaj, w sytuacji, gdy pożyczkobiorca napotka problemy ze spłatą zobowiązania, konieczne jest niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie przedstawiciela firmy pożyczkowej, np. telefonicznie, kontaktując się z działem obsługi klienta. Pozwoli to na wypracowanie przez strony rozwiązania, umożliwiającego dalszą spłatę pożyczki. Najczęściej taka opcja kończy się satysfakcjonującym dla obu stron rozstrzygnięciem.

Jeśli jednak nie uda się dojść do porozumienia, sprawa zostanie przekazana do działu windykacji. Pożyczkobiorca zostaje także wpisany do Biura Informacji Kredytowej jako nierzetelny klient. Jeśli spłata pożyczki wciąż nie będzie realizowana w ustalonych kwotach i terminach, ostatecznym rozwiązaniem będzie postępowanie sądowe i zajęcie komornicze, np. konta bankowego pożyczkobiorcy.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?