Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Omawiamy najważniejsze kwestie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Na ubezpieczenie szkolne często decydują się rodzice z myślą o zapewnieniu sobie ochrony finansowej w razie wypadku swoich dzieci. Dość często jednak ubezpieczenia tego typu oferują szkoły, które nie zawsze okazują się opłacalnymi polisami. Aby ułatwić Ci wybór, omawiamy najważniejsze cechy ubezpieczenia szkolnego.

REKLAMACo to jest ubezpieczenie szkolne?
Ubezpieczenie szkolne to forma ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dedykowane przede wszystkim uczniom (i ewentualnie studentom). Co do zasady polisa ta zawierana jest na okres jednego roku. W zależności od zakresu ochrony i sumy ubezpieczeniowej, ubezpieczenie może kosztować nawet ok. 30 zł w skali roku, a w droższych wariantach – ok. 150 zł.

Należy jednocześnie podkreślić, że ubezpieczenie dziecka w szkole nie jest obowiązkowe. Szkoły nie posiadają żadnej podstawy prawnej, by żądać od rodziców zakupu wybranej przez siebie polisy, a rodzice mają pełną dowolność w wyborze ubezpieczenia.

Ubezpieczenie szkolne: co obejmuje?
Ubezpieczenia szkolne, co do zasady, dysponują szerokim zakresem ochrony, choć – w zależności od oferty danego towarzystwa – zakres ten zawsze może być nieco inny. Standardem będzie jednak ochrona przed następstwami zdarzeń, w wyniku których dziecko będzie wymagało podjęcia leczenia.

Przede wszystkim więc wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie w przypadku, gdyby stan zdrowia ubezpieczonego wymagał hospitalizacji. W takiej sytuacji rodzic otrzyma ustaloną z góry kwotę pieniężną za każdy dzień jego pobytu w szpitalu (liczony np. od trzeciego dnia).

Poważne zachorowanie – czym jest i jak chroni polisa?
Ubezpieczenia NNW dzieci chronią również przed poważnym zachorowaniem. Tu podkreślamy, że co do zasady Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) danej polisy określają katalog chorób, które wybrane towarzystwa uznają za „poważne”. Najczęściej są to takie choroby, jak nowotwory, cukrzyca, sepsa, czy niewydolność nerek.

W przypadku zdiagnozowania takiej przypadłości, osoba ubezpieczona otrzyma jednorazowe świadczenie pieniężne, które pomoże rodzicom w podjęciu początkowych działań zmierzających do wyleczenia choroby.

Zwichnięcia, złamania, urazy – polisa chroni także i przed tym
Dzieci cechują się bardzo dużą aktywnością, która oczywiście niejednokrotnie doprowadza je do różnych urazów, takich jak złamania czy zwichnięcia. W przypadku, gdy dziecko spotka taka krzywda (np. uraz kończyn, uraz narządów wewnętrznych, uraz czaszki), ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie.

Odszkodowanie będzie wypłacone w ilości procentowej względem sumy ubezpieczeniowej. Dany procent określony jest w OWU dla każdego rodzaju szkody, jaka dotknęła dziecko. Jeśli więc suma ubezpieczeniowa wynosi 30 000 zł, a dziecko poniesie uszczerbek, którego odszkodowanie wynosi 5% sumy ubezpieczeniowej, rodzic otrzyma kwotę wynoszącą 1500 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Warto dodać, że w zależności od konkretnej oferty, ubezpieczenie szkolne może przewidywać różne zakresy ochrony. Niektóre będą zatem zabezpieczały w razie pogryzienia przez zwierzę, przed utratą zębów stałych, a nawet na wypadek negatywnych skutków internetowego hejtu. Co więcej, polisa niejednokrotnie przewiduje np. organizację korepetycji dla dziecka w razie jego dłuższej nieobecności w szkole.

Warto też dodać, że omawiany rodzaj ubezpieczenia będzie chronił pociechę nie tylko w szkole, ale również poza nią – wcale niekoniecznie w godzinach lekcyjnych. W praktyce więc, ochrona obowiązuje 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Ubezpieczenie dla dziecka? Warto rozważyć zakup!
Zakup ubezpieczenia szkolnego nie jest dużym wydatkiem w skali roku, może ono faktycznie okazać się bardzo przydatne w razie jakiegokolwiek nieszczęścia. Polisa chroni w razie zapadnięcia przez dziecko na poważną chorobę, podczas hospitalizacji, czy w razie urazu ciała, a nawet w jeszcze szerszym zakresie. Zachęcamy do porównania różnych ofert i wyboru odpowiedniego dla Ciebie produktu.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj