KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marketing szeptany w internecie – jak na nim zarabiać?

Tak jak z plotką, z marketingiem szeptanym trzeba się mieć na baczności. Dyskusje w internecie mogą dać wiele korzyści marce, ale również zaszkodzić. Jak efektywnie realizować kampanie marketingu rekomendacji?

REKLAMA


Podstawowe zasady marketingu szeptanego w Internecie

Zadaniem szeptanki jest przede wszystkim promocja marki, produktu lub usługi. Jednak marketing szeptany nie polega jedynie na zamieszczaniu komentarzy na forach, promując ofertę danej firmy. Strategia musi zostać dopracowana do perfekcji, w przeciwnym wypadku kampanie nie przyniosą korzyści firmie. Przede wszystkim należy dokonać pełnej analizy rynku, branży i konkurencji. Następnym krokiem jest stworzenie strategii komunikacji i wybór kanałów, np. fora, blogi czy grupy dyskusyjne, na których odbiorcy wykazują największą aktywność. Kampanie marketingu szeptanego w internecie powinny być realizowane przez realnych liderów opinii, którzy dobrze znają produkt lub usługę. Wypowiedzi muszą być jak najbardziej neutralne, naturalne i dyskretnie zachęcać do poznania oferty firmy.

Odkryj korzyści dla swojej marki

Marketing szeptany w internecie ma na celu zaangażowanie odbiorców, zachęcenie do zapoznania się z ofertą, budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz zwiększenie sprzedaży. Systematycznie realizowana strategia content marketingowa może przynieść efekty, o ile produkt lub usługa zostaną zaprezentowane w atrakcyjny sposób. Dobry marketing szeptany w internecie wywoła spontaniczną dyskusję wśród konsumentów – powinni zainteresować się ofertą marki, zadawać pytania i wyrobić sobie pozytywną opinię o produkcie lub usłudze. Wówczas działania mogą przynieść oczekiwane efekty.

Szkolenie z content marketingu dla początkujących i zaawansowanych

Aby marketing szeptany przyniósł pożądane efekty, należy zaprojektować dobrą strategię marketingową i skrupulatnie ją realizować. Zamiast uczyć się na próbach i błędach, dobrym rozwiązaniem będzie szkolenie content marketingowe. Dzięki niemu uczestnicy mogą poznać wszystkie mechanizmy marketingu szeptanego, dowiedzieć się, jak budować kampanie, optymalizować i mierzyć efekty. Szkolenia content marketingowe prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się różnymi formami marketingu, w tym rekomendacji. Dzięki poznaniu dobrych praktyk marketerzy będą mogli uniknąć podstawowych błędów i dobrze wykorzystać budżet marketingowy. Takie szkolenia polecane są zarówno początkującym osobom, które chcą wprowadzić marketing szeptany do swojej strategii, jak i bardziej doświadczonym marketerom, pragnącym wykorzystać pełen potencjał działań reklamowych.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?