Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Hartmann zdobył koronę w Rozvadovie

Reprezentujący Niemcy Philipp Hartmann okazał się najlepszy w  Rozvadowie określanym jako "czeskie Las Vegas", gdzie sięgnął po koronę w turnieju 2014 PokerStars King's Cup.

REKLAMARozvadov leży przy granicy z Niemcami, w zachodniej części Czech. Wydaje się jedynie niepozornym punktem na mapie, ale w rzeczywistości to  miejscowość znana w całej Europie jako jedno z ulubionych miejsce spotkań hazardzistów i pokerzystów.

W Rozvadovie bardzo często organizowane są turnieje pokerowe, działają tam także liczne kasyna i salony gier, nie tylko przyciągając licznych odwiedzających z Czech i krajów ościennych, ale znacznie wspierając lokalną gospodarkę.

Jednym z głównych wydarzeń w tegorocznym kalendarzu był 2014 PokerStars King's Cup Rozvadov. Spośród 551 uczestników najlepszy okazał się 28-letni Hartmann, zgarniając łącznie kwotę 45 000 €.

Kolejne miejsca w organizowanym przez PokerStars turnieju zajęli jego rodak Daniel Effendy oraz reprezentujący gospodarzy Pavel Novotny. Obaj wygrali po 29 856 €. Barierę 10 000 € przekroczyła jeszcze Lena Riemenschneider oraz Petr Targa i Jens Steuber.

Hartmann zgromadził najwięcej żetonów już w trakcie drugiego dnia rywalizacji i nie oddał prowadzenia aż do końca turnieju. W finale wyeliminował m.in. tryumfatora zawodów European Poker Tour w Pradze, Georgiosa Sotiropoulosa (T♣T♦), a także swojego rodaka Uwe Mauerhoffa (A♥K♠) preflop.

W drodze do finału Niemiec współpracował z Effendym i Novotnym. Cała trójka podzieliła się odpowiednio większą częścią wygranej, na deser pozostawiając kwotę 5 000 €, do zgarnięcia przez najlepszego z nich. Gdy wydawało się, że to Effendy sięgnie po pierwsze miejsce, Hartmann wyeliminował Novotnego, przy Q♥Q♠7♦9♠2♣, kładąc na stół 6♦6♠ wobec 5♦3♠ Novotnego.

W finale Effendy zaczął stopniowo tracić swój stos żetonów, nie nadążając za zgarniającym serię potów Hartmannem, który ostatecznie okazał się najlepszy.

Na miejscach płatnych znaleźli się również reprezentujący Polskę Marek Bartosiewicz oraz Michał Czerwiński. Pierwszy z nich zajął niezłe 20. miejsce, zgarniając w nagrodę 2 165 €, a drugi uplasował się na 61. lokacie, zabierając ze sobą do domu kwotę 1 050 €.

Dla Bartosiewicza turniej w Rozvadovie był całkiem udany. Polak doszedł do drugiego dnia rozgrywek, gdzie rywalizując o pulę w wysokości miliona żetonów przegrał w pojedynku z Hartmannem. Jego 3♣3♦ było zdecydowanie za słabe wobec A♠J♠ Niemca.

Bartosiewicz w zawodach na żywo występuje już od nieco ponad półtora roku, zajmując w tym czasie płatne miejsca w dziesięciu turniejach.

Rozvadov wydaje się dla niego całkiem szczęśliwym miejscem, bowiem to właśnie tu odniósł największą do tej pory wygraną - w czerwcu bieżącego roku w rozgrywce €100 No Limit Hold'em - Turbo Deepstack zainkasował kwotę 2 314 €. Rywalizacja odbywała się w ramach turnieju King's Anniversary Midsummer Festival.

Za jego profesjonalny debiut w turniejach na żywo można uznać występ w Barcelonie z początku ubiegłego roku. W rozgrywanym tam turnieju MES Poker Barcelona 2013 przystąpił do rozgrywki €310 + 30 No Limit Texas Hold'em, gdzie zajął czwarte miejsce i do domu zabrał kwotę 2 200 €. Tyle samo zgarnął następnego dnia, zajmując czwarte miejsce w zawodach 2013 Casino Barcelona Recurring Tournaments 2.

Bartosiewicz jest kolejnym polskim pokerzystą odnoszącym sukcesy na międzynarodowej arenie. Mając przed sobą długą karierę, może sięgnąć po jeszcze wyższe wygrane, idąc śladami Marcina Horeckiego i Dominika Pańki, obecnie najbogatszego polskiego pokerzysty.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj