Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Gry liczbowe w nowoczesnym wydaniu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Żyjemy w czasach, w których postęp wydaje się tak szybki, że właściwie z dnia na dzień dowiadujemy się o jakichś nowinkach technologicznych czy naukowych. Z resztą wystarczy choćby spojrzeć na naszą codzienność - jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu żyliśmy w zupełnie innej rzeczywistości. Bez smartfonów, czy dostępu do Internetu rytm i kształt dnia nie były takie same jak dziś.

REKLAMAObecnie nie trzeba nawet opuszczać czterech ścian, żeby załatwić większość potrzebnych spraw. Co więcej, po rozrywkę też nie musimy wychodzić wcale z domu, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki w świecie wirtualnym. Dzisiaj opowiemy nieco o tym „znaku czasów” w kontekście jednej z ulubionych rozrywek Polaków. Mowa o grze w lotto, która od kilkudziesięciu lat zdaje się łączyć pokolenia. Jak wyglądała kiedyś i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Milion w środę, milion w sobotę
Takie hasło przyświecało losowaniom Totka jeszcze kilkanaście lat temu. Całe rodziny często zasiadały przed telewizory, żeby porównać liczby z kuponów z tymi wylosowanymi. Pan Rembiszewski, ze słynnym tonem opanowania i spokoju w głosie tłumaczył, że komora maszyny losującej jest pusta, oraz że następuje zwolnienie blokady. Któż z nas z sentymentem nie wspomina tych słów?

Z czasem popularność gier liczbowych stawała się coraz większa. W roku 1996 wprowadzono zasadę kumulacji, co jeszcze bardziej zachęciło fanów lotto do odwiedzania kolektur. Kolejnym krokiem było zwiększenie liczby losowań do trzech razy w tygodniu, a także rozszerzenie oferty o kolejne gry. W rezultacie dzisiaj możemy cieszyć się całym wachlarzem loterii liczbowych, które czekają na nas w kolekturach.

Lotto online - co to za wynalazek?
Od niedawna możemy się przekonać że gra w lotto online to jeszcze lepsza zabawa niż wypełnianie papierowego kuponu w kolekturze. Wystarczy bowiem założyć konto gracza i za pomocą kliknięć kursora zaznaczyć wybrane numery na elektronicznych kuponach. Bez wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać o tym, by korzystać z zaufanych stron internetowych, najlepiej takich, które sprawdzili już nasi znajomi czy przyjaciele. Zazwyczaj poza grami polskimi znajdziemy w sieci także loterie światowe, w których wygrać można naprawdę kolosalne kwoty.

Jako ciekawostkę podamy nazwę jednej z gier, na punkcie której oszalało już pół Europy. Mowa o loterii EuroMilions, której kupony można zakupić w kolekturach kilkunastu państw, albo można zagrać online z dowolnego miejsca na świecie. Co czyni akurat tę loterię wyjątkową? Otóż, kolosalne wygrane, które plasują się w przedziale od 17 milionów euro do 190 milionów euro. Co więcej, takie nagrody rzeczywiście padają właściwie co miesiąc i wszystko wskazuje na to, że przyszłość gier liczbowych będzie się wiązała właśnie z takimi wielkimi, międzynarodowymi loteriami. Przez to, że mieszkańcy kilkunastu krajów dokonują zakupu zakładów, pula nagród ma prawo być aż tak ogromna. A jak wiadomo - im większa kumulacja, tym większy apetyt na wygraną. Świadczą o tym nie tylko długie kolejki w kolekturach, ale również rosnące zainteresowanie lotto online. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj