KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadziewarki cukiernicze dla Twojej produkcji - jak je wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nadzienie jest tym, co sprawia, że obok niektórych słodyczy nie da się przejść obojętnie. Rozpływające się w ustach pączki z marmoladą, chrupiące rurki z kremowym nadzieniem - pyszne łakocie są dostępne w takiej formie, ponieważ do ich produkcji stosuje się nadziewarki cukiernicze. Jak urządzenia nadziewające wpływają na jakość produktów? I jak wybrać najlepszy sprzęt do swojej firmy?

REKLAMA


Nowoczesne nadziewarki cukiernicze

Każdy nowoczesny zakład cukierniczy ma w swoich zasobach specjalistyczne urządzenia do wyrobu produktów. Aby firma mogła oferować swoim klientom towar najlepszej jakości, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Jednym z liderów dostarczających takie rozwiązania dla branży cukierniczej jest Hert. Nadziewarki są natomiast flagowym urządzeniem chętnie wybieranym przez producentów. Służą one do wypełnienia produktów cukierniczych nadzieniem.

W zależności od receptury może ono przybierać różną postać – pączki, rurki i inne słodycze są najczęściej wypełniane dżemem, marmoladą, budyniem, czekoladą, kremem lub masą innego typu. Każda z wymienionych formuł cechuje się różną gęstością i lepkością, co bez wątpienia wpływa na proces aplikacji wypełnienia. Ta zaś powinna być szybka i precyzyjna, niezależnie od zastosowanego produktu.

Równie ważna w kontekście produkcji jest wydajność maszyn oraz możliwość integracji z innymi elementami, takimi jak urządzenia do smażenia oraz dekoracji gotowych słodyczy. A jeśli zakład produkuje również żywność inną niż pączki, z powodzeniem może zaopatrzyć się w końcówki, które można wykorzystać do dozowania pozostałych, dowolnych mas.

Nadziewarki cukiernicze - co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Przed zakupem nadziewarki cukierniczej należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak często urządzenie będzie wykorzystywane oraz jakie ilości zamierza produkować dany zakład. Największe fabryki muszą liczyć się z koniecznością automatyzacji produkcji. Jednak niezależnie od ilości produkowanych pączków, najlepsze rozwiązanie to często rozwiązanie uniwersalne - takie jak zestaw do nadziewania Edhard, zawierający podwójny lej o pojemności 5,5 l i zestawem dwóch igieł do wypełniania pączków. Dla najbardziej wymagających przedsiębiorstw doskonałym wyjściem będzie dozownik BD3 Bakon Food Equipment, którego lej ma pojemność aż 25 litrów.

Zakłady zajmujące się kompleksową produkcją wyrobów cukierniczych mogą również zdecydować się na automatyczną nadziewarkę L2000A od WP Riehle, dostępną na wspomnianej wcześniej stronie hert.pl. Jest ona w pełni integrowalna ze stacjonarnym smażalnikiem tego samego producenta. Wymienne leje umożliwiają wypełnianie pączków różnego rodzaju masami.

Z racji specyfiki działalności warto pamiętać o tym, by kupować urządzenia ze sprawdzonych źródeł. Tylko to zagwarantuje producentom wykonanie zgodne z obowiązującymi normami. Wysoka jakość wykonania to też dokładne czyszczenie oraz szybsza gotowość do dalszej pracy.

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?