KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak rozpoznać oryginalne kryształki Swarovskiego

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Logo stylizowanego łabędzia jest znane w świecie jubilerskim i świecie mody. Jednoznacznie kojarzymy je z marką Swarovskiego. Kryształy produkowane przez wielopokoleniową rodzinę w austriackiej fabryce i nie tylko, cieszą oko i są wykorzystywane do produkcji luksusowej biżuterii. Pytanie tylko, skąd mieć pewność, że kupowana bransoletka czy naszyjnik ozdobione są oryginalnymi kryształkami Swarovskiego?

REKLAMA


Autentyczne kryształy
Na rynku biżuteryjnym znajduje się cała masa szlachetnych, półszlachetnych i nieszlachetnych kamieni, które zdobią różne elementy takie jak pierścionki czy kolie. Część z nich to rzeczywiście kryształy Swarovskiego, tzw. cyrkonie lub wysokiej jakości kryształy o idealnym szlifie. Jednak niewprawne oko nie będzie w stanie rozpoznać, czy kupuje oryginalną biżuterię wykonaną z najwyższej jakości kryształków Swarovskiego czy też podróbkę, która szybko zmatowieje i straci cały swój blask.

Tajemnica szlifowania kryształów
Daniel Swarovski jest założycielem przedsiębiorstwa produkującego zachwycające kryształy, doceniane na całym świecie za swój idealny szlif i blask. To właśnie jemu zawdzięczamy też wynalezienie nowatorskiej metody szlifowania. Pozostaje ona pilnie strzeżoną w fabryce Swarovskiego tajemnicą.

Oryginalna biżuteria z kryształkami Swarovskiego
Wyroby Swarovskiego wykorzystywane są przez twórców biżuterii, ale i przez wielkie domy mody, takie jak Chanel, Dior, Victoria`s Secrets czy Jeana Paula Gaultiera. W roli głównego elementu biżuterii, kryształy Swarovskiego są sygnowane już od 1895 roku jako wybór designerów. Teraz są one odrębną linią dostępną pod marką Swarovski Elements, przeznaczoną specjalnie dla twórców biżuterii. Znajdziemy je w kolekcji Crytalear, a także w kolekcjach biżuterii dostępnej w sklepie internetowym: https://arande.pl/store.

Przy zakupie zestawów biżuterii lub pojedynczych elementów zdobionych rzekomo kryształkami Swarovskiego, każdy kupujący powinien otrzymać wraz z danym przedmiotem certyfikat autentyczności, który potwierdzi oryginalność kryształów. Taki certyfikat wydawany jest do wszystkich wyrobów z linii Swarovski Elements.

Konsument może też sprawdzić, czy jubiler, u którego kupuje biżuterię z kryształami Swarovskiego, faktycznie prowadzi współpracę z tą austriacką firmą. Na oko w zasadzie także skontrolujemy, z jakim kryształem mamy do czynienia. Jeśli jakość szlifu nie budzi wątpliwości, nie ma bąbelków powietrza w kryształkach albo innych skaz, a wszystkie ścianki łączą się pod precyzyjnym, jednym kątem, możemy mieć pewność, że mamy w rękach kryształki Swarovskiego. Powinny one ponadto pięknie błyszczeć w każdym oświetleniu.

 

  • autor: Redakcja

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?