KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przyczepy leśne z HDS - czym są i jak wybrać najlepszą?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Pracując w branży leśnej często korzystamy z wielu różnych urządzeń i ciężkiego sprzętu. Jedną z najbardziej podstawowych maszyn jest między innymi przyczepa wyposażona w HDS lub umożliwiająca jego montaż. Do czego wykorzystuje się tego typu modele przyczep? Czym jest system HDS i dlaczego jest istotny przy gospodarce leśnej? Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup nowej przyczepy z HDS na potrzeby prac w lesie i transportowania drewna?

REKLAMA


1. Przyczepy leśne HDS - jakie jest ich przeznaczenie?
2. Przyczepy leśne - jak wybrać najlepszą?
3. Przyczepy do transportu drewna - na co uważać przy zakupach?
 
Przyczepy leśne HDS - jakie jest ich przeznaczenie?

HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy, który montuje się na przyczepach przeznaczonych do pracy w wielu różnych branżach - transportowej, leśnej, a także rolniczej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać pracę szybciej, a także załadować cięższy ładunek w krótkim czasie. HDS do przyczepy leśnej to podstawa, jeżeli transportujemy drewno, a także gdy wykonujemy inne czynności związanie z gospodarką leśną. Wybierając przyczepę z możliwością montażu systemu - lub już gotową do pracy - zdecydowanie ułatwiamy sobie zadanie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://faofar.pl/.
 
Przyczepy leśne - jak wybrać najlepszą?

Przyczepa leśna musi być przede wszystkim dobrze dopasowana wielkością i nośnością do charakteru naszej pracy. Jest to ściśle związane z wielkością lasu, jakim zarządzamy, a także z rodzajem wykonywanych prac. Standardową nośnością dla urządzeń do pracy przy transporcie drewna jest przedział od 5 do 15 ton. Wybierając model dla siebie powinniśmy również upewnić się, że posiada on dodatkowe podpory, które ułatwiają ustabilizowanie przyczepy podczas załadunku i rozładunku materiału leśnego.

Wybierając przyczepę z HDS musimy zwrócić uwagę na zasięg żurawia. Podobnie, jak wielkość i nośność samej przyczepy, musi być on dostosowany do wymagań naszej pracy. Żuraw powinien być również łatwy w obsłudze i musi spełniać wszelkie wymagania techniczne oraz bezpieczeństwa.
 
Przyczepy do transportu drewna - na co uważać przy zakupach?

Poza rozmiarami i dopasowaniem przyczepy do potrzeb bardzo ważną kwestią jest również jakość wykonania. Wybierając markowy produkt powinniśmy upewnić się, że jest on skonstruowany z najwyższą starannością, z najlepszych materiałów i zgodnie ze sztuką. Istotny jest także dostęp do części zamiennych oraz serwisu, który przyda nam się nie tylko do napraw, ale również okresowych przeglądów.

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?