Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poznaj sposoby na generowanie nowych leadów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czasem wystarczy drobny gest, aby przekonać potencjalnego klienta do pozostawienia nam swoich danych osobowych. W jaki sposób pozyskiwać wartościowe leady, dzięki którym zaczniesz generować większą sprzedaż? Poznaj kilka skutecznych sposobów na zdobywanie klientów w internecie. Zaczynamy!

REKLAMASposób pierwszy: podaruj klientowi kod rabatowy
Chyba nic nie działa na klientów w internecie tak motywująco, jak właśnie kod rabatowy. Pozwala im na realne oszczędności podczas kolejnego zamówienia i napędza sprzedaż. Przedsiębiorcy, którzy obawiają się, że obniżenie w ten sposób cen wpłynie negatywnie na ich przychód, nie muszą się obawiać. Wiele badań marketingowych udowodniło bowiem, że kody rabatowe sprawiają, że wartość koszyka zakupowego klienta ostatecznie jest wyższa niż gdyby nie otrzymał on zniżki. Efekt psychologiczny został osiągnięty, a potencjalny kupujący, zachęcony zniżką, na pewno nie omieszka z niej skorzystać. W zamian przyszły klient pozostawi nam, za pośrednictwem przygotowanego do tego celu landing page, swoje cenne dane, takie jak imię czy adres e-mailowy, dzięki którym pozostaniemy z użytkownikiem w stałym kontakcie.

Sposób drugi: przygotuj dla klienta praktyczny poradnik
Większość osób poszukuje w internecie różnorodnych porad. Niektórzy chcą dowiedzieć się, jak powinni ubrać się na wesele przyjaciółki, inni zastanawiają się, jakie są trendy w dekoracjach wnętrz, jeszcze inni rozważają, jakie parametry nowego komputera gamingowego powinni brać pod uwagę podczas zakupu. Praktyczny poradnik w formie ebooka, odpowiadający na konkretne pytania związane z branżą, w jakiej działamy, pozwoli skuteczniej zebrać dane potencjalnych klientów. W zamian za darmowe pobranie naszego poradnika, użytkownik na pewno zechce podzielić się z nami swoim adresem e-mail. W końcu nic go to nie kosztuje, a otrzyma w zamian cenne wskazówki w interesującym go temacie.

Sposób trzeci: wręcz klientowi atrakcyjny miniprodukt
Tego typu akcje są często organizowane przez producentów żywności dla dzieci, ale również sklepy dla zwierząt. W zamian za pozostawienie swoich danych osobowych i zgodę na przetwarzanie ich do celów marketingowych, firmy chętnie wysyłają swoim potencjalnym klientom miniprodukty. Dzięki nim odbiorcy mogą zapoznać się z nimi zupełnie za darmo, a następnie zadecydować, czy spełnił ich oczekiwania i czy zechcą zamówić go ponownie. Tego typu akcja umożliwia nie tylko generowanie leadów, lecz daje również informację zwrotną na temat odbioru naszego produktu przez klientów. Przy niewielkim nakładzie kosztów sprzedającemu udaje się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj