Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Certyfikat SSL - fakty i mity

Czy przyjrzałeś się kiedyś charakterystycznej ikonce widniejącej na większości stron internetowych prezentującej zieloną kłódkę? To symbol gwarancji, że serwis, na który właśnie wszedłeś jest w pełni bezpieczny i możesz z niego maksymalnie swobodnie korzystać. Skąd wiadomo? Ponieważ wspomniany znak graficzny stanowi dowód, iż właściciel witryny zatroszczył się o jej stosowną ochronę, inwestując w certyfikat SSL.

REKLAMAW czym przydatny?
O co chodzi z certyfikatami SSL i na czym opiera się ich pomocność? Wykupując tego typu formę zabezpieczenia od znanych firm usługowych typu rekomendowana i ciesząca się dużym doświadczeniem marka Hekko, mamy sto procent pewności, że w trakcie użytkowania naszej strony, wszelka transmisja danych jest chroniona. A zatem, omawiany certyfikat pozwala wprowadzić maksimum poufności w sieci, dzięki czemu na dziś dzień wybór właściwego wariantu ochrony w postaci SSL jest po prostu standardem i to nie tylko w Polsce, ale ogólnie na całym świecie. Z perspektywy przeciętnego internauty, warto rzucić okiem na oznaczenie symbolem zielonej kłódki zwłaszcza, gdy nosimy się z zamiarem dokonania przelewu online, czy też chcemy coś kupić przez sieć, a więc musimy podać nasze kompletne dane. Z kolei z punktu widzenia właścicieli stron www zalecamy nie oszczędzanie na bezpieczeństwie tak swoim, jak i klientów, którzy wybierając poszczególne serwisy w Internecie oczekują wysokiej jakości i niezawodności.

Parę faktów
Niektórzy są dość sceptycznie nastawieni do omawianych certyfikatów SSL, uznając je kolokwialnie za „pic na wodę” i naciągactwo ze strony proponujących je firm. Nic bardziej mylnego! Zalet posiadania takiego zabezpieczenia w sieci jest mnóstwo. Poza tym, że naprawdę możliwe okazuje się precyzyjne zaszyfrowanie danych i w związku z tym brak zagrożenia wycieku kluczowych informacji prywatnych i personaliów, dodatkowo strony opatrzone certyfikatami mają dużo lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na korzystniejszy PR witryny, a tym samym sprzyja rosnącemu zainteresowaniu stroną przez potencjalną grupę odbiorców, którzy postrzegają dany serwis www za w pełni profesjonalny i rzetelnie przygotowany pod użytkowników. Finalnie, to ocieplenie wizerunku marki, a także zwiększenie prestiżu firmy. Co więcej, taka strona jest wiarygodna, autentyczna, a surfowanie po niej to czysty komfort.

Kilka mitów
Najczęściej, jako wadę certyfikatów SSL uznaje się za wysokie koszty wiążące się z inwestycją w ten rodzaj ochrony stron www. W gruncie rzeczy nie ma w tym ani krzty prawdy, ponieważ jeśli właściciel serwisu wnikliwie poszuka i dokona trafnej selekcji dostępnych ofert, może natrafić na rozmaite promocje, jak na przykład w przypadku wspomnianej już wcześniej firmy Hekko, która proponuje upusty nawet do minus siedemdziesięciu procent! Mitem jest też przekonanie, iż wdrażanie certyfikatów i ich dostosowywanie do konkretnych witryn jest czasochłonne, bądź wymaga jakiejś większej wiedzy lub obycia w temacie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj