Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Serwery VPS – kiedy najbardziej wskazane?

Początkujący webmaster zazwyczaj zadowala się ofertą hostingu współdzielonego, ponieważ jego pierwsza strona nie od razu cieszy się gigantyczną popularnością wśród potencjalnej grupy odbiorców, zatem nie ma co ukrywać, że inwestycja w rozwiązanie wyższej jakości jest raczej zbędnym wydatkiem. Kiedy jednak, wraz z biegiem czasu, dochodzi do zwiększenia ruchu na serwisie, podstawowy wariant hostingowy o jakim wspomnieliśmy powyżej okazuje się raczej zbyt słaby. Rosnące zapotrzebowanie wymusza konieczność wykupienia czegoś lepszego, a idealnym okazuje się być wówczas serwer VPS.

REKLAMAVirtual Private Server
Jako Virtual Private Server, czyli serwer znany pod skrótem VPS, rozumie się wirtualny serwer, który dzielony jest mniejsze fragmenty, a te z kolei są udostępniane użytkownikom. Każda z części jest kompletnie niezależna i nie ma na siebie wzajemnie żadnego wpływu. Generalnie korzysta się jednakże z tego samego IP. Nie ma tu natomiast aż tak dużego zagrożenia awaryjnością czy problemem z ładowaniem się umieszczonych na serwerze witryn, jak to często bywa w przypadku usługi hostingu współdzielonego, a wszystko ze względu na fakt, że użytkowników jednego VPS jest znacząco mniej. Małe jest też prawdopodobieństwo, że przekroczymy zasoby, które zostały nam przydzielone.

W jakich momentach?
Inwestycja w serwer VPS, które proponują dziś jako standardowy punkt atrakcyjnych ofert renomowane marki typu Linuxpl.com, jest znakomitym rozwiązaniem dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, a zatem tych, którzy już przez jakiś czas funkcjonują w sieci, a w konsekwencji tego ich strona czy blog jaki prowadzą zdążyły wypracować ruch i cieszą się zainteresowaniem internautów, chętnie i często ich odwiedzających. Sygnałem alarmowym z pewnością jest sytuacja, gdy posiadając standardowy hosting współdzielony, zaczyna brakować nam zasobów. Wtedy nieodzownie trzeba pokusić się o usługi o zdecydowanie wyższych parametrach. VPS jest zalecany przez ekspertów w przypadku profesjonalnych stron firmowych, jak i przy sklepach internetowych. Ponadto to strzał w dziesiątkę dla portalu z dużą liczbą dobowych odwiedzin, czy też doskonałe rozwiązanie dla graczy.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj