Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Automatyka przemysłowa – zastosowanie w inteligentnych domach

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Inteligentne domy budzą coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Współcześni projektanci również coraz chętniej stosują innowacyjne rozwiązania, które w znacznym stopniu bazują na automatyce przemysłowej. Wykorzystanie specjalistycznej wiedzy technicznej w projektach nowoczesnych, inteligentnych budynków pozwala tworzyć domy przyjazne ich mieszkańcom – komfortowe, bezpieczne i funkcjonalne.

REKLAMAAutomatyczne systemy domowe
Innowacyjne urządzenia i mechanizmy wykorzystywane coraz częściej zarówno w domach jednorodzinnych, jak również nowoczesnych budynkach mieszkalnych staje się powszechna. Obecnie istnieje możliwość sterowania urządzeniami domowymi za pomocą tabletu, telefonu komórkowego czy laptopa, a także – coraz częściej – za pomocą komunikatów głosowych. Wystarczy dostęp do internetu i można precyzyjnie zaprogramować poszczególne funkcje. Szczegółowy opis poszczególnych urządzeń znajduje się na stronie sklepu internetowego https://automatykasklep.com.pl/,

Panele sterowania – serce inteligentnego systemu
Panel SIMATIC KP900 posiada panoramiczny wyświetlacz  9" oraz 16 milionów kolorów. Poza tym wyposażony został w 26 funkcjonalnych przycisków i poręczną, alfanumeryczną klawiaturę. Intuicyjny interfejs zapewnia wygodną komunikację i sterowanie poszczególnymi funkcjami systemu. Urządzenie posiada wejście USB i wbudowaną pamięć 12 MB, która umożliwia optymalną konfigurację oraz programowanie systemu.

Niezbędne akcesoria i podzespoły
Wiele elementów i podzespołów pozwala na bezawaryjne funkcjonowanie całego zespołu urządzeń tworzącego inteligentny system w domu. Należą do nich różne liczniki, m.in. liczniki energii czy impulsów, bezprzewodowe czujniki, sondy, przekaźniki czasowe, moduły zasilania, elektrozawory, łączniki oraz wiele innych.

Liczniki energii i przekaźniki czasowe
Licznik energii elektrycznej LE-04d jest statycznym urządzeniem do pomiaru energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego w układzie bezpośrednim. Przystosowano go do współpracy z zewnętrznym zegarem sterującym oraz do pracy w systemie dwutaryfowym. Z kolei przekaźniki czasowe stosuje się do sterowania czasowego w automatycznych układach wentylacji, ogrzewania, oświetlenia czy sygnalizacji. Urządzenie to wykonuje określoną funkcję pracy zgodnie z ustawionym reżimem czasowym.  Zakres czasowy można ustawić za pomocą odpowiedniej kombinacji przełączników. Wygodny montaż w puszcze podtynkowej to doskonały sposób na ukrycie urządzenia. Pracę większości urządzeń sygnalizują lampki LED.

Sygnalizatory świetlne – pełne bezpieczeństwo w zaciszu domowym
Sygnalizatory świetlne są urządzeniami o wyjątkowym znaczeniu, gdyż wykorzystywane są w systemach bezpieczeństwa. Niezawodne działanie sygnalizatora ma na celu szybką reakcję w obliczu zagrożenia lub nieprawidłowego działania innych urządzeń. Sygnalizator optyczno-akustyczny TL50GYRAQ wykonany z poliwęglanu sygnalizuje wszelkie nieprawidłowości za pomocą trzech kolorów oraz sygnału dźwiękowego o natężeniu dźwięku 95dB na 1m. Urządzenie to jest energooszczędne i odporne na zakłócenia EMI oraz RFI. Poza tym zapewnia długą żywotność (do ok. 100.000 godzin).

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj