Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Radio online - a co to takiego? Jak działa i dlaczego jest lepsze od tradycyjnego?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Informacje, muzyka, zabawne żarty, genialne komentarze - to wszystko, co wyróżnia radio. I chociaż teraz coraz mniej osób się na nie decyduje na rzecz serwisów streamingowych z muzyką, nadal jest jednym z najpopularniejszych medium, które są dostępne. Z resztą słychać to po ilości reklam, które możemy znaleźć w radio. Nie wszyscy jednak w swoim domu mają odbiornik radiowy, który by im umożliwił słuchanie muzyki. Jak więc sobie z tym poradzić? Ano bardzo prosto. Podpowiadamy jakie są rozwiązania dla tego problemu.

REKLAMAJak działa radio online vs jak działa radio tradycyjne?
Zaczniemy od tego drugiego. Klasyczne radio ma po prostu swoją więżę transmitującą, która przesyła specjalny sygnał FM. Dzięki temu trafia to do radia i słuchać go mogą wszyscy, którzy znajdują się w zasięgu takiej wieży. Właśnie dlatego ktoś ze Szczecina nie będzie mógł posłuchać lokalnego, warszawskiego radia, a ktoś kto mieszka we Wrocławiu nie będzie mógł posłuchać lokalnego radyjka zakopiańskiego. Radio online z kolei działa na zasadzie streamingu. Ściąga i nadaje sygnał każdemu, kto po prostu je włączy. A żeby go włączyć wystarczy urządzenie elektroniczne takie jak tablet, telefon czy laptop i dostęp do Internetu dobrej jakości, które poradzi sobie z udźwignięciem sygnału. I tyle wystarczy, aby cieszyć się radiem np. w swoim telefonie.

Jakie strony warto wybierać?
Warto decydować się na takie strony, które umożliwiają wielki wybór, dzięki czemu zawsze znajdziemy sobie coś dla siebie. Po drugie - muszą być one na tyle dobre, aby transmitowały radio bez żadnych zakłóceń, bo takie zdarzają się nie tylko w przypadku tradycyjnego radia. Warto więc wybierać takie serwisy, których jesteśmy pewni, że będą działały. Jedną z takich stron jest między innymi https://aleradio.pl - wybrać można jedno sponad 500 różnych stacji radiowych i słuchać go w najlepsze. Jeśli nam się znudzi, nadal mamy szerokie pole do popisu, ponieważ w zasadzie codziennie, przez prawie dwa lata, możemy słuchać zupełnie innego radia! A ponadto brak zakłóceń, wszystkie działają bez zarzutu, a wszystko zrobione jest legalnie, więc nawet o tę kwestię nikt nie musi się martwić. To jeden z najlepszych serwisów do słuchania radia online.

Dlaczego ludzie słuchają radia online?
Chociażby dlatego, że nie każdy ma w swoim domu odbiornik radiowy. Tak samo w samochodzie - nie wszyscy muszą mieć tam przecież radio. A poza tym to zacznie ciekawsze niż słuchanie tylko samej płyty. Można przynajmniej się pośmiać i dodatkowo dowiedzieć się co aktualnie ma miejsce na świecie, bo dziennikarze muzyczni mają rękę na pulsie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj