Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Promocje strony internetowej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zarówno SEO, jak i pozycjonowanie stron pod względem wyszukiwarek internetowych, jest warunkiem koniecznym, który prowadzi daną markę do osiągnięcia sukcesu. Niestety w sieci można znaleźć wiele firm, które zamiast rzetelnego i przynoszącego pozytywne wyniki procesu w zakresie marketingu w Internecie, wolą iść na skróty z pomocą marketingu szeptanego. Nieumiejętne wykorzystywanie tego rodzaju reklamy, jest bardzo częstym zjawiskiem, o którym wielu użytkowników sieci nie ma żadnego pojęcia.

REKLAMAMarketing szeptany to nic innego, jak pisanie pozytywnych komentarzy na temat danej marki. W tym celu zatrudniane są osoby, które zostały przeszkolone do tego, aby dodać wszędzie, gdzie się da adres witryny. Ten rodzaj marketingu dziś nazywany jest SPAM-em, który bardzo łatwo można odróżnić od prawdziwych opinii. Nikt nie uwierzy w skuteczność produktu tylko dlatego, że można przeczytać na jego temat same pozytywne komentarze. Właśnie, dlatego szukając sposobu na odpowiednie wypromowanie się w sieci najlepiej jest skorzystać z ofert, które oferuje agencja seo na silesianseo.pl mająca ugruntowaną pozycję na rynku.

Jak wygląda marketing szeptany w praktyce? Załóżmy, że wchodząca na rynek firma XY, chce dotrzeć do jak największej grupy odbiorców – potencjalnych klientów, nie ma takiej możliwości, żeby tydzień po otwarciu działalności pojawiała się masa ludzi, chętnych do zakupienia produktu. W tym momencie agencja marketingowa rozpoczyna swoją pracę. Grupa osób loguje się na różnego typu forach czy portalach, na których jest możliwość komentowania i zaczyna "spontaniczną" rozmowę, w której często pada nazwa i adres witryny, z którym powiązana jest promowana marka. W ten sposób kilka osób, które łączy jeden cel, imitują prawdziwą konwersację.

Gdy internauta szuka np. skutecznego leku na odchudzanie, pierwsze co robi, to sprawdza opinie na temat możliwych do zakupienia produktów. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zamiast na rzetelne komentarze, trafi na ustawioną rozmowę, która pod niebiosa wychwala oferowany produkt. Zmanipulowana "konwersacją" kilku osób decyduje się na kupienie tajemniczego specyfiku.

Marketing szeptany w wielu przypadkach działa, ale nie na długo o czym można przeczytać na blogu seo. W rzeczywistości, gdy pojawią się prawdziwi klienci zachęceni pozytywnymi opiniami, to prawdopodobnie zainwestują w oferowany produkt. Jednakże, gdy okaże się, że "cudowna herbatka" nie działa, a oferta niskooprocentowanego kredytu jest kłamstwem, to firma straci na tym podwójnie. SPAM jest nieodłącznym kompanem Internetu, niechciane reklamy, nieprawdziwe oceny są uznawane za nieetyczne, z którymi trwa nieustająca walka. Moderatorzy witryn internetowych poświęcają dużo czasu na to, aby na bieżąco usuwać takie treści, które nie dość, że wprowadzają odbiorców w błąd, zmieniają strony w śmietnik.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj