Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kurs Java może zmienić życie

Czytając opracowania na temat rynku pracy za 10, 20, 30 lat większość prognoz zgodnie przewiduje, że przed nami czas specjalistów. Wszystko wskazuje na to, że gałęzie gospodarki, które trudno będzie nasycić po 2020 to rynek informatyczny, telekomunikacyjny, biotechnologiczny, energetyczny i nanotechnologiczny. Coraz mniejsze znaczenie będą miały zawody oparte wyłącznie na pracy fizycznej. Od roku 2030 najbardziej poszukiwanymi zawodami przyszłości będą takie, które zwiążą się z rynkiem energii odnawialnych, medycyną oraz rozwojem technologii.

REKLAMACo najmniej od dekady nie spada, a wręcz cały czas rośnie zapotrzebowanie specjalistów branży IT. Rozwój technologii sprawia, że na rynku muszą pojawić się nowe stanowiska pracy, takie, które jeszcze nie potrafimy nazwać. W tej branży aktualnie najbardziej dochodowe miejsca pracy znajdują m.in. programiści Java, senior deweloperzy i architekci IT. Oczekuje się, że szybko wzrośnie zapotrzebowanie na kreatorów gier komputerowych, aplikacji, wirtualnej rzeczywistości czy sztucznej inteligencji.

Czy humanista może zostać programistą?
Prawie 97% komputerów będących na wyposażeniu różnego rodzaju przedsiębiorstw wykorzystuje oprogramowanie Java. Powodem popularności tego języka jest jego uniwersalność i wszechstronność oraz zbudowanie bazy do poznawania innych języków. Java wykorzystywana jest również do tworzenia aplikacji do systemu Android, z którego korzysta już większość z nas.

Banałem byłoby stwierdzenie, że każdy może zostać programistą, bo oczywiście tak nie jest. Kurs Java jest łatwo dostępny, na rynku funkcjonuje mnóstwo firm oferujących go i to w sposób stacjonarny jak i online. Trzeba przygotować się jednak na wiele miesięcy pracy. Organizatorzy kursów Java często przekonują, że sumienny kursant, płacąc za kurs kilkadziesiąt lub kilkaset złotych (w zależności od struktury) w okresie jednego miesiąca jest w stanie nauczyć się podstaw programowania i samodzielnie pisać własne kody. I zapewne tak jest. Jednak od poznania podstaw do pracy jako programista języka Java jest długa i mozolna droga, chociaż przy odpowiedniej motywacji i zaangażowaniu - TAK, nawet humanista może zostać programistą.

Kurs Java, czyli niekończąca się nauka
Każdy uczestnik kursu Java musi mieć świadomość, że język programowania podlega nieustannym zmianom. Wciąż pojawiają się nowe możliwości i wytyczne, upadają kolejne ograniczenia. Nowe frameworki otwierają nieznane wcześniej pola i zmuszają do kreatywności. Niektóre kursy Java oferują dożywotni dostęp stając się niejako mentorem dla kursanta. Certyfikaty wręczane kursantowi stanowią pewnego rodzaju poręczenie dla przyszłego pracodawcy. Najciekawszym aspektem ogromu dostępnych kursów języka Java jest zróżnicowana ilość godzin. Można wziąć udział w kursie trwającym zaledwie kilka godzin jak i kilkadziesiąt. Czyli potraktować go jako specjalistyczne konsultacje lub przebijać się przez wszystkie stopnie zaawansowania.

Kurs Java, bez względu na opcje, stanowi szansę dla zmiany zawodu, konkurencyjności na rynku pracy i samorozwoju.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj