Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Technologie montażu elektroniki na płytkach PCB - czym zajmuje się montaż kontraktowy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Montaż kontraktowy elektroniki to wyspecjalizowana usługa skierowana do producentów sprzętu elektronicznego. Oferuje kompleksową usługę w korzystnej cenie.

REKLAMAMontaż kontraktowy – co to jest
Montaż kontraktowy elektroniki to usługa coraz bardziej poszukiwana przez producentów sprzętu elektronicznego, zwłaszcza tych małego i średniego szczebla. Stale rosnące koszty produkcji zmuszają do szukania oszczędności. Paradoksalnie taniej jest zlecić część prac firmom zewnętrznym niż uruchamiać własną linię produkcyjną. Wyposażenie takiej linii w niezbędny sprzęt, a także zatrudnienie ludzi, którzy byliby zdolni ją obsłużyć, kosztuje wielokrotnie więcej niż skorzystanie z usług firm zewnętrznych zajmujących się produkcją układów scalonych. Montaż kontraktowy zamel.com to oferta skierowana zwłaszcza do firm zajmujących się krótko i średnioseryjną produkcją.

Montaż kontraktowy – dostępne technologie
Montaż THT to najstarszy, ale ciągle popularny sposób montażu podzespołów na płytkach PCB. Końcówki poszczególnych elementów są przekładane przez dziurki, następnie przylutowywane do płytki, a niepotrzebna część obcinana. Ze względu na sposób mocowania montaż THT nazywany jest montażem przewlekanym. Wykorzystuje on dwie strony płytki PCB – jedna strona to elementy elektroniki, druga – ścieżki przewodzące prąd. Montaż THT najczęściej odbywa się manualnie.

Montaż SMT zwany też montażem powierzchniowym wykorzystuje tylko jedną stronę płytki PCB. W stosunku do montażu THT różni się także sposobem mocowania elementów. Tu nie wykorzystuje się lutowania, tylko klej i gorące powietrze. Końcówki łączone są ścieżkami przewodzącymi.

Montaż SMD uważany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie. W tej wersji montażu wykorzystuje się obie strony płytki PCB – po obu stronach mocowane są komponenty elektroniki. Przy wykorzystaniu montażu SMD produkuje się zminiaturyzowane układy scalone, dlatego też ten sposób montażu jest całkowicie zautomatyzowany.

Montaż kontraktowy - dla kogo
Montaż kontraktowy wbrew pozorom nie jest usługą dla firm specjalizujących się stricte w produkcji sprzętu elektronicznego. Z tej usługi najczęściej korzystają branże: motoryzacyjna, medyczna i budowlana. Chociaż ich zasięg obejmuje inne gałęzie gospodarki, wykorzystują sprzęt elektroniczny do podwyższenia jakości świadczonych usług i oferowanych produktów. Krótkoseryjna produkcja byłaby nieopłacalna w przypadku uruchamiania własnych linii produkcyjnych.

Przeczytaj także: Montaż kontraktowy na zlecenie mocno rozwinął produkcję w Polsce

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj