KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Inżynieria w miniaturze - jak seria LEGO® Technic naśladuje prawdziwe maszyny?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wyjątkowe modele z serii LEGO® Technic zachwycą każdego miłośnika motoryzacji i nie tylko. Dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół sprawiła, że każdy z zestawów prezentuje się naprawdę niesamowicie. Poznaj najważniejsze cechy poszczególnych modeli z serii LEGO Technic i spraw przyjemność sobie lub komuś, kto jest Ci bliski.

REKLAMA


Niesamowity Żuraw gąsienicowy Liebherr 

Żuraw gąsienicowy Liebherr to wspaniały, majestatyczny model składający się z 2883 elementów. Każdy, kto zdecyduje się na zakupienie tego zestawu, musi zatem liczyć się z tym, że jego złożenie będzie wymagało sporo wysiłku oraz samozaparcia. Na szczęście, budowanie z oryginalnych, wysokiej jakości klocków LEGO® jest zajęciem niezwykle relaksującym i odprężającym. To czynność, której warto poświęcić się po ciężkim i pełnym intensywnych wrażeń dniu. Zestaw dedykowany jest osobom dorosłym, a złożenia modelu śmiało może podjąć się grupa kilku osób. Żuraw został wyposażony w wyjątkowo realistyczne detale, takie jak wciągarka czy obrotowa platforma. Dzięki temu, wydaje się stanowić odzwierciedlenie tego prawdziwego. Po złożeniu, model będzie posiadał wysokość aż 99 centymetrów, co czyni go jednym z najwyższych z całej serii LEGO Technic. Żuraw wyposażony jest w sześć sporych silników, dlatego wymagany będzie zakup dwunastu sztuk baterii.

Majestatyczny model Yamaha MT-10 SP

Każdy fan motocykli zakocha się w modelu Yamaha MT-10 SP, składającym się z 1478 elementów. Jest on dedykowany osobom dorosłym, a jego złożenie bez wątpienia dostarczy im mnóstwa dobrej zabawy. Podobnie jak model żurawia, także i ten należy do wyjątkowo realistycznie odwzorowanych. Jest on swoistym hołdem dla jednego z najsłynniejszych motocykli. Model wyposażono między innymi w czterocylindrowy silnik, inspirowany tym prawdziwym. Nie zabrakło również trzybiegowej skrzyni biegów. Jeżeli chodzi o szczegóły, wyróżnić można pierścień, widelec czy bęben zapadkowy. Każdy miłośnik motoryzacji będzie zachwycony! Po złożeniu, model motocykla Yamaha MT-10 SP będzie miał wysokość 25 centymetrów, szerokość 15 centymetrów oraz 44 centymetry długości. Śmiało można ustawić go w jakimś reprezentacyjnym miejscu, ponieważ będzie stanowił perłę każdej kolekcji.

Ford GT zachwyci każdego fana motoryzacji

Ford GT, wersja z 2022 roku to wspaniały zestaw z serii LEGO Technic. Model zachwyci każdego dorosłego fana samochodów tej kultowej marki. Złożony jest z 1468 elementów, co sprawia, że budowa może okazać się dość wymagająca. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, zawsze można będzie skorzystać z wyjątkowej aplikacji LEGO Builder. Poza tym, spędzenie długich godzin na tworzeniu modelu z klocków LEGO pomoże rozbudzić wyobraźnię przestrzenną. Dzięki niej możliwe będzie także powiększanie modeli, obracanie ich oraz dokładne oglądanie. Zestaw Ford GT posiada wyjątkowo realistycznie odwzorowane szczegóły. Mowa tu między innymi o napędzie na tylne koła, ale również o przedniej osi skrętnej. Po złożeniu będzie można zachwycać się także takimi detalami jak otwierana maska czy regulowany spojler.

A może Ciągnik zrywkowy John Deere?

W serii LEGO Technic, swoje miejsce ma także Ciągnik zrywkowy John Deere. Model ten śmiało może zostać zbudowany przez jedenastolatków. Z dużym prawdopodobieństwem zachwyci on także osoby dorosłe. Składa się on aż z 1492 elementów, a więc jego skonstruowanie może okazać się dość wymagające. Realistyczne detale, takie jak silnik oraz napęd na cztery koła sprawiają, że model do złudzenia przypomina ten rzeczywisty. Co ciekawe, pneumatyczny chwytak stanowiący część ciągnika, może działać aż na trzy różne sposoby! Po złożeniu, Ciągnik zrywkowy John Deere będzie posiadał 53 centymetry długości, 19 centymetrów szerokości oraz 21 centymetrów wysokości. Szczególnie dobrze będzie prezentował się w towarzystwie innych modeli z serii LEGO Technic. Jeżeli zestaw otrzyma dziecko, bez wątpienia dostarczy mu on mnóstwa dobrej zabawy. Możliwe będzie przecież odtwarzanie mnóstwa ciekawych scenariuszy. Dzięki temu, pociecha będzie miała nie tylko pierwszorzędną rozrywkę, ale również szansę na rozwój swojej kreatywności oraz cierpliwości. 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?