KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gdzie warto pojechać w podróż poślubną?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Podróż poślubna to czas, którzy małżonkowie mają poświęcić tylko i wyłącznie sobie. Zazwyczaj jest ona planowana tak samo długo jak ślub, ponieważ wymaga odpowiednich przygotować logistycznych. Kiedy udać się w podróż? Czy rozsądne będzie jej przełożenie, czy też konkretny miesiąc jest dobry na podróżowanie? Przed wieloma takimi pytaniami staje para zastanawiając się nad tym, gdzie i kiedy udać się w podróż. Termin można oczywiście dopasować do siebie indywidualnie jednak warto znać kierunku, które są polecane na podróż poślubną.

REKLAMA


Afryka - co skrywa w sobie ten kontynent?

Podróże do Afryki są obecnie dość popularne. Wiele osób jednak rezygnuje z takiej wyprawy przede wszystkim dlatego, że jest ona dość kosztowna. Sam pobyt w tych regionach jest tani, natomiast przelot kosztuje wiele tysięcy. Przygotowując się do wesela można jednak z dużym wyprzedzeniem wybrać ofertę i odkładać na nią pieniądze. Wiele osób również podarunki z kopert przeznacza w późniejszym czasie na to, aby zrealizować podróż marzeń.

Afryka jest bardzo korzystnym wyborem, ponieważ jest tam zawsze ciepło. Wśród popularnych ostatnio kierunków, pod uwagę można wziąć chociażby Zanzibar: https://nawakacje.eu/zanzibar/.

Zanzibar nie jest tanią wyspą, jednak ceny są podobnie do polskich. Słynie on między innymi z plantacji goździków, które odwiedzać mogą również turyści. To co ważne, to tropikalny klimat tego miejsca. Nawet występująca tam pora deszczowa nie jest w stanie zakłócić pięknej pogody i wysokiej temperatury. Ponadto więcej ciekawych miejsc znajdujących się w Afryce znajdziesz tutaj.

Europa - jakie kraje można odwiedzić?

W Europie wiele osób na podróż poślubną wybiera między innymi Paryż. Jest to stosunkowo drogie miasto, jednak posiadające mnóstwo uroku. Bardzo dobre wino, mnóstwo restauracji czy też zabytków. Jednak nie tylko Paryż jest godny zwiedzenia. Warto zastanowić się również nad pobytem w innych częściach Francji, przykładowo tych słynących z winnic. Może być to ciekawa przygoda, umożliwiająca zagłębienie się w sztukę tworzenia wina.

Sporą popularnością jeśli chodzi o podróż poślubną, cieszy się również Londyn. Jest to miasto zazwyczaj pochmurne, gdzie występują duże opady. Można jednak w nim pójść do najsłynniejszego muzeum figur woskowych, zobaczyć Big Ben, odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej. Duże stadiony, na których odbywają się koncerty czy też mecze NBA, które niekiedy są rozgrywane w tym mieście, kuszą także tych spragnionych rozrywki.

Podróż poślubna w Polsce

Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd poza granice kraju. Czasem budżet jest ograniczony jednak to nie oznacza, że taka podróż nie może być udana. Obecnie mnóstwo osób decyduje się na to, aby spędzić swoją podróż poślubną w Polsce. Takie miasta jak Kraków, Wrocław czy też Warszawa, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Na ich terenach znajduje się mnóstwo zabytków. Lokale usługowe i wygodne hotele także zachęcają do tego, aby spędzać tam czas. Bez wątpienia to para w dużej mierze tworzy klimat podróży i warto o tym pamiętać.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?