KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak wzbogacić dojrzałe życie seksualne?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Z wiekiem bardzo wiele par spycha aktywność seksualną na dalszy plan, traktując ją jako nieistotny element życia. Takie postępowanie nie jest dobre - należy pamiętać, że seks jest istotny na każdym etapie dorosłego życia i pozostaje ważnym sposobem na zbliżanie się do siebie partnerów. Możesz zadbać o to, by życie seksualne w średnim wieku było jeszcze lepsze niż wcześniej.

REKLAMA


Zalety dojrzałej seksualności

To, co wyróżnia dojrzałe pary i małżeństwa z długim stażem od młodych, to fakt, że zazwyczaj znają się one zdecydowanie lepiej, a co za tym idzie - wiedzą, jak druga osoba lubi spędzać czas i co sprawia jej przyjemność. Niektórzy twierdzą, że wadą takich związków jest brak młodzieńczej namiętności - trudno jednak się z tym zgodzić, gdy wiemy, że gorące uczucie zostaje zastąpione przez intymność, zaufanie i szacunek. Otwarcie się przed drugą osobą, która zna nas doskonale i akceptuje wraz z niedoskonałościami, jest znacznie łatwiejsze oraz wartościowsze.

Współżycie osób dojrzałych częściej jest wyrazem miłości, a nie tylko chęcią spełniania swoich seksualnych fantazji. Każda z osób wnosi swoje doświadczenie oraz miłość do drugiej osoby. Zaletą są również kwestie pragmatyczne - nie musisz obawiać się niechcianej ciąży, a także tego, że zostaniecie przyłapani przez dzieci na realizowaniu swoich fantazji. To daje zdecydowanie większą swobodę i mniej stresu!

Jak poradzić sobie z przeszkodami i uczynić życie seksualne bardziej satysfakcjonującym?

Choć dojrzała seksualność ma naprawdę wiele zalet, to pojawiają się także trudności, z którymi należy się uporać. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest kwestia rutyny - po tylu latach razem wiele rzeczy powszednieje, a seks może stać się nudny, momentami nawet mechaniczny. Dlatego tak istotne jest, żeby rozmawiać o swoich potrzebach, a także nie bać się wprowadzenia drobnych zmian - wybór bielizny, romantyczna gra wstępna czy nowa pozycja mogą odnowić Waszą namiętność.

Kolejnym problemem, z którym zmaga się wiele par, jest przekwitanie - zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Kobiece przekwitanie, czyli menopauza, choć wiąże się z możliwością rozpoczęcia współżycia bez strachu o wpadkę, to niesie za sobą inne konsekwencje jak na przykład rozregulowana gospodarka hormonalna powodująca spadek libido czy suchość pochwy. W takich sytuacjach niezwykle ważne będzie skonsultowanie się ze specjalistą w celu dobrania hormonalnej terapii zastępczej, a także sięgnięcie po nawilżenie ułatwiające współżycie bez bólu.

Również andropauza może negatywnie wpłynąć na jakość Waszego pożycia intymnego. Wiąże się ona ze spadkiem testosteronu, co często prowadzi to do mniejszego libido, a nawet do impotencji. W takich sytuacjach należy działać stanowczo - dużą rolę odgrywa zmiana diety i zdrowy styl życia, ale często trudno uporać się z tym problemem bez farmaceutyków. Znana wszystkim viagra to środek na potencję, który pozwoli w krótkim czasie osiągnąć oczekiwane efekty i przywrócić mężczyźnie zdolność do współżycia.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?