KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

Branża e-commerce w ostatnich latach rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Ilość zakupów online cały czas rośnie, a to sprawia, że mocno wzrasta zapotrzebowanie na pracę kurierów. W usprawnianiu procesów dostaw doskonale sprawdzają się Paczkomaty zlokalizowane zarówno w niewielkich wsiach, jak i największych miastach Polski.

REKLAMA


Paczkomaty to innowacyjny system skrytek pocztowych. Urządzenia czynne całodobowo znajdują się na terenie całego kraju. Łączą w sobie zadziwiającą wydajność z troską o środowisko. Jest to bowiem znacznie bardziej ekologiczna alternatywa dla zwykłych dostaw na adres. Aplikacja InPost Mobile pozwala cieszyć się wszelkimi funkcjonalnościami skrytek.

Krosno - Paczkomat, PaczkoPunkt

Krosno znajduje się w województwie podkarpackim. Miasto jest zamieszkiwane przez ponad 45 tysięcy osób. Krosno to miejscowość, która ciągle się rozwija, zapewniając możliwości rozwoju wszystkim mieszkańcom. Właśnie dlatego znajduje się tam tak wiele Paczkomatów.

Paczkomaty Krosno to sieć 24 urządzeń. Ponadto na terenie miasta funkcjonuje też 7 PaczkoPunktów. Dzięki starannie zaplanowanemu rozmieszczeniu maszyn każdy mieszkaniec może łatwo i szybko odebrać swoją przesyłkę. Paczkomaty znajdują się m.in. przy marketach, galerii handlowej czy w pobliżu myjni samochodowej. Umożliwia to odbiór lub nadanie paczki przy okazji zakupów i wypełniania innych codziennych obowiązków.

Krosno - odbiór paczki zdalnie z Paczkomatu

W Krośnie możesz szybko odebrać przesyłkę z Paczkomatu za pomocą aplikacji InPost Mobile. Dzięki niej bezdotykowo otworzysz skrytkę. Gdy kurier umieści zamówienie w urządzeniu, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Udaj się do Paczkomatu i na ekranie swojego smartfona kliknij "Otwórz skrytkę zdalnie". Drzwiczki maszyny od razu się uchylą, odsłaniając przed Tobą wyczekiwaną przesyłkę. Pamiętaj, by na koniec dokładnie je zamknąć.

Możesz też odebrać paczkę bez aplikacji. Na swoim e-mailu znajdziesz kod odbioru oraz kod QR. Możesz wpisać 6-cyfrowy kod odbioru i swój numer telefonu na ekranie Paczkomatu lub zeskanować kod QR, by uchylić drzwiczki urządzenia. Na odbiór paczki masz zawsze 48 godzin od momentu umieszczenia jej w skrytce.

Krosno - nadanie paczki na dwa sposoby

Jeśli chcesz wysłać paczkę do innego Paczkomatu lub na dowolny adres w Polsce, świetnie sprawdzi się aplikacja InPost Mobile. Uruchom aplikację na swoim smartfonie, kliknij strzałkę ("Nadaj"), uzupełnij wymagane informacje i opłać usługę. Aplikacja wygeneruje kod QR i 9-cyfrowy kod nadania. Zeskanuj kod QR lub wpisz kod nadania na ekranie Paczkomatu, by otworzyć skrytkę. Następnie umieść paczkę w urządzeniu i dokładnie zamknij drzwiczki.

Możesz też skorzystać z opcji Szybkie Nadania. Wystarczy, że wejdziesz na stronę, uzupełnisz formularz wysyłkowy i opłacisz nadanie, a na Twój adres e-mail trafi specjalna, unikatowa etykieta. Wydrukuj ją i naklej w widocznym miejscu na przesyłce. Udaj się do Paczkomatu, zeskanuj kod kreskowy z dokumentu i włóż paczkę do skrytki.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?