KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyprawka dla niemowlęcia - co musi się w niej znaleźć?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Przygotowania do narodzin dziecka rozpoczynają się w chwili, gdy kobieta dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. Od tego momentu każdego dnia rodzice i najbliżsi przygotowują się mentalnie i materialnie do powitania maluszka na świecie. Warto podkreślić, że lista rzeczy, które należy załatwić i kupić jest bardzo długa, a jedną z najważniejszych jest mądre skompletowanie wyprawki. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając rzeczy dla swojej pociechy?

REKLAMA


Tylko to, co najważniejsze

W przypadku zakupów dla noworodków i niemowląt bardzo trudno mówić o rozsądku, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Te śliczne, malutkie ubranka, zabawki i sprzęty wprost wołają „Kup mnie! Kup mnie!”. Jednak nie ma co odpowiadać pozytywnie na ten zew. Znacznie lepszym pomysłem jest wypisanie sobie rzeczy, które są potrzebne maluszkowi w pierwszych dniach i tygodniach życia i z taką listą iść do sklepu. Trzeba pamiętać, że niemowlęta rosną w bardzo szybkim tempie i stos ubranek, nawet najśliczniejszych nie jest im niezbędny. Podobnie jest z zabawkami. Warto wiedzieć, że grzechotka to zabawka, która zainteresuje kilkumiesięcznego malca, ale roczny brzdąc raczej nie zwróci już na nią uwagi. Dlatego zakupy muszą być bardzo przemyślane. Na liście powinny się znaleźć przede wszystkim:

- Wózek,
- Fotelik samochodowy,
- Łóżeczko i miękka, kolorowa pościel dla niemowlaka,
- Wanienka wraz z przyborami do higieny i pielęgnacji,
- Przewijak,
- Odzież w co najmniej dwóch rozmiarach,
- Butelki i smoczki,
- Odpowiedni do pory roku kocyk dla niemowląt,
- Zabawki.

Wyżej wymienione rzeczy to podstawa, bez której nikt się nie obędzie. Do tej listy każdy przyszły rodzic powinien dopisać to, co uważa za potrzebne.

Termin porodu

Kompletując podstawową wyprawkę dla niemowlęcia należy zwrócić uwagę na termin porodu. Jest ona ważna chociażby dlatego, by maluszkowi urodzonemu w marcu nie kupować ciepłego kombinezonu, czapek i szalików – bo za kilka dni będzie już wiosna i tego rodzaju odzież nie będzie potrzebna. Z drugiej strony lekkie body to nie najlepszy zakup dla malca z listopada, kiedy to lepiej ubierać dziecko nieco cieplej. Termin porodu to także przydatna wskazówka podczas wyboru nie tylko odzieży, ale również kocyka dla niemowlęcia czy zabawek.

Tylko przydatne, sprawdzone i polecane

Każdy rodzic podczas kompletowania wyprawki dla swojej pociechy kupuje wiele różnych akcesoriów zachwalanych przez producentów i sprzedawców. Niestety, niektóre z nich okazują się zupełnie nieprzydatne. Takich zakupowych wpadek nikt nie uniknie, ale można je znacznie ograniczyć podpytując znajomych, co myślą o konkretnych rzeczach. Być może kupili je i po wypróbowaniu okazało się, że są wspaniałe i koniecznie trzeba je mieć w domu lub wręcz odwrotnie – zupełnie się nie sprawdzają. Dzięki rozmowie z innymi rodzicami i dzieleniu się doświadczeniem można poznać prawdziwe hity i kity wyprawki dla maleństwa.

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to spory wysiłek dla rodziców i ich portfeli, dlatego na zakupy najlepiej wybierać się z dokładną listą niezbędnych akcesoriów. Mądre kompletowanie wyprawki sprawi, że malec przychodząc po narodzinach do domu będzie miał wszystko czego potrzebuje, a konto rodziców nie będzie świeciło pustkami.

  • autor: Mateusz Głód

1 komentarz

  • Zuzia554

    Kompletowanie wyprawki to nie jest prosta sprawa. Ja aby pomóc z tym siostrze kupiłam dla Maluszka pościel z sensillo i trochę iubranek. Zawsze to coś :)

    Zgłoś nadużycie Zuzia554 środa, 25, styczeń 2023 11:07 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?