Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przesyłka międzynarodowa – jak wysłać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

O ile wysyłanie paczki do odbiorcy znajdującego się na terenie kraju nadania jest bardzo proste, o tyle przesyłki międzynarodowe dla wielu osób mogą stanowić niemałe wyzwanie. Zobacz, jak wysłać paczkę za granicę.

REKLAMAŚwięta, urodziny, rocznica czy po prostu wyprzedaż swoich rzeczy niejednokrotnie wiążą się z wysyłaniem paczek do różnych osób. Często jednak okazuje się, że nie zawsze mamy możliwość, aby spotkać się z kimś osobiście i wówczas przesyłki kurierskie okazują się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak samemu nadać i wysłać paczkę zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą przesyłki zagraniczne. Nie działaj po omacku i już teraz dowiedz się jak wysłać paczkę za granicę.

Jak wysłać paczkę za granicę? Wybierz odpowiednie opakowanie
Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie opakowanie może być powodem do odmowy przyjęcia paczki przez kuriera. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i nieprzyjemnych sytuacji warto zawczasu zaopatrzyć się w solidny, dostosowany do wielkości i rodzaju zawartości przesyłki karton. Jest to dość bezpieczne i często uniwersalne rozwiązanie. Jeśli karton nie będzie wątły, przemoknięty lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzony, każdy kurier odbierze paczkę bez najmniejszego problemu.

Zadbaj o wypełnienie
Nie należy zapominać, że karton nie jest w stanie zapewnić zawartości przesyłki pełnego bezpieczeństwa. W końcu podczas transportu i sortowania paczki zostają narażone na liczne wstrząsy, wibracje, a niekiedy także na wgniecenia. Dlatego też poza solidnym kartonem, warto zadbać o dostosowane do rodzaju i wielkości zawartości przesyłki wypełnienie. Niekiedy mogą być to zwinięte w kilku gazety, jednak ze względów bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na folię bąbelkową, foliowe poduszki powietrzne lub wypełnienie ze styropianu.

Zamów kuriera
Kiedy paczka jest już spakowana i odpowiednio zaklejona, czas zamówić kuriera. W tym celu należy wejść na stronę europaczka.pl i wypełnić formularz, w którym zawrzemy dane dotyczące przesyłki, a w dalszym etapie także dane nasze i te dotyczące odbiorcy. Bez obaw, cały proces jest niezwykle prosty, a wykonywanie coraz to kolejnych kroków okazuje się być nadzwyczaj intuicyjne.

Oznacz przesyłkę
Po wypełnieniu listu przewozowego zostanie nam przypisany tak zwany numer referencyjny paczki. Ten z kolei należy nanieść na naszą przesyłkę w widocznym i nietrudnym do znalezienia miejscu. Ważne jest także to, aby po naniesieniu na paczkę numeru referencyjnego dodatkowo jej nie adresować.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj