Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Co można wysłać do Holandii? Sprawdź obowiązujące przepisy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Międzynarodowy przewóz paczek obwarowany jest wieloma przepisami. Dodatkowo niektóre kraje wprowadzają własne ograniczenia, dlatego, aby nie narazić się na nieprzyjemności, warto przed nadaniem przesyłki zorientować się, co jest zabronione. Dotyczy to m.in. Holandii, chociaż w porównaniu z innymi krajami wypada ona od tym względem dość liberalnie.

REKLAMAWysyłka paczki do Holandii
Dostarczenie paczki do odbiorcy w Holandii najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie kurierskiej, np. speedpack.com.pl. W tym celu wystarczy wypełnić formularz online i poczekać na przyjazd kuriera, który odbierze paczkę. Przesyłkę należy do transportu odpowiednio przygotować, a najlepiej nadają się do tego kartonowe pudła. Kruche oraz delikatne przedmioty warto spakować w pudła podwójne oraz dodatkowo zabezpieczyć za pomocą folii bąbelkowej lub kawałków materiału. Zalecane jest, aby wszystkie elementy znajdujące się paczkach, były unieruchomione, dlatego należy stosować wypełniacze i taśmy klejące.

Paczki odbierane są w wyznaczonym dniu i docierają do odbiorcy najszybciej jak to możliwe. Każda przesyłka jest automatycznie ubezpieczana na kwotę 300 euro.

Obowiązujące ograniczenia w przesyłkach międzynarodowych
Bez względu na kraj przeznaczenia w paczkach nie można wysyłać broni ani jej replik, pocisków oraz materiałów wybuchowych, łatwopalnych i zapalnych. Do towarów zakazanych zaliczają się także przedmioty mogące spowodować obrażenia u pracowników lub uszkodzenia innych paczek, np. zawierające akumulatory, oleje czy smary. W paczce nie można wysłać pirackich kopii i podrobionych przedmiotów, w tym również substancji psychotropowych i narkotyków. Zakazane jest też wysyłanie żywych zwierząt. W paczkach pocztowych bez zadeklarowanej wartości nie można umieszczać banknotów, monet, złota, srebra, kamieni szlachetnych, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów.

W przypadku przesyłek do Holandii przepisy nakładają ograniczenia w przesyłaniu papierosów oraz innych produktów tytoniowych. Ponadto przy przesyłaniu mleka lub produktów mlecznych oraz produktów mięsnych należy załączyć do nich świadectwo weterynaryjne.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj