KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Po co uprawiać sport?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czy rzeczywiście jest sens praktykować jakąś aktywność fizyczną? Czy jakiś konkretny sens ma obciążanie naszego organizmu i męczenie naszych mięśni?

REKLAMA


Oczywiście pytania takie wydają się retoryczne, ponieważ w zasadzie nawet dzieci wiedzą, jak dużo jest zalet, które płyną z uprawiania sportu. Z drugiej strony masę osób trudno jest przekonać do takiej praktyki, szczególnie jeżeli chodzi osoby, które mają siedzącą pracę lub nabawiły się nadwagi poprzez niezdrową dietę. Jak jednak podkreślają lekarze i trenerzy, czy też profesjonalni sportowcy, aktywność fizyczna jest dobra po prostu na wszystko. Będzie zbawiennie wręcz wpływać nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również na kondycję mentalną.

Jest to także bardzo duża inwestycja w nasze przyszłe zdrowie. Zauważmy, co zresztą potwierdzają badania naukowe, że jeśli teraz uprawiamy sport, to dzięki temu w przyszłości możemy zapobiec bardzo wielu różnym schorzeniom. Należy więc zrobić wszystko, aby się odpowiednio zmobilizować i wytrwać w treningu, a korzyści będą widoczne już po krótkim czasie. Fantastyczny kod promocyjny fortuna to gwarancja wyśmienitej rozrywki i wspaniałych chwil wraz z towarzyszącymi emocjami w trakcie wydarzeń sportowych.

Jakie są natychmiastowe korzyści z aktywności fizycznej?

Oczywiście powinniśmy także zrozumieć to, że chodzi nie tylko o długofalowe pozytywne skutki uprawiania dyscypliny sportowej. Bardzo wymierne będą także natychmiastowe korzyści, jeżeli zainteresujemy się jakąś aktywnością dopasowaną do naszych preferencji i potrzeb, a także możliwości. Nie chodzi jednak o bezproduktywne analizowanie w nieskończoność tego, jaka konkretnie dyscyplina będzie do nas pasować i czytanie nieskończonej ilości rozmaitych poradnikowych tekstów, czy też wypowiedzi na forach sportowych. Nie chodzi nam także o analizę tego, co może nam zmieniać nieustannie dietę sportową.

Trzeba po prostu zabrać się do wytężonej pracy, a natychmiastowe korzyści, które zauważymy, to przede wszystkim zredukowanie stresu. Wiadomo przecież, że aktywność fizyczna zagwarantuje nam rozładowanie napięcia i oczyszczenie umysłu. Natychmiastowe wymierne korzyści to także jasność myślenia i poprawa koncentracji. Przestaniemy także być ospali, a nasz nastrój rzeczywiście ulegnie bardzo dużej pozytywnej zmianie. Generalnie więc poczujemy przypływ pozytywnej energii. Już te czynniki powinny wpłynąć motywacyjnie na nasze zaangażowanie i skoncentrowanie się na ćwiczeniach fizycznych. Najważniejsze jest to, że te efekty będą widoczne nie po miesiącach, ale natychmiast po zakończonym treningu. Oczywiście osobną sprawą będzie to, w jaki sposób dopasować sobie konkretną dyscyplinę. Dużo zależy od naszej wagi, a także wieku i oczywiście aktywności zawodowej.

Długoterminowe plusy uprawiania sportu

Musimy też naturalnie zwrócić uwagę na zalety z uprawiania dyscypliny sportowej te długoterminowe. To, na co należy wskazać to przede wszystkim poprawa przemiany materii, a więc konsekwencji lepsza gospodarka węglowodanowa. Co to będzie oznaczać w praktyce? Chodzi tu na przykład o mniejsze narażenie na zachorowanie na cukrzycę. Poza tym uprawianie sportu jest dedykowane dla osób, które mają na przykład problemy właśnie z trawieniem z uwagi na siedzący tryb życia lub niewłaściwą dietę, czy też względy genetyczne. Do tego jeszcze będzie dochodzić redukcja kilogramów. To właśnie zagwarantuje nam regularny ruch, a w grę wchodzi tu nie tylko bieganie, czy też gra w tenisa, ale również zwykłe spacery, jeżeli będą bardzo intensywne. Jeszcze lepiej będzie działać trening siłowy w klubie fitness.

Kolejnym długofalowym pozytywnym czynnikiem uprawiania sportu będzie na pewno poprawa krążenia. Jest to jeden z najbardziej pozytywnych czynników wpływających na nasze zdrowie. W pewnym okresie życia przecież będą bardzo nam zagrażać choroby serca i układu krwionośnego. Zmniejszamy więc ryzyko zapadnięcia na takie dolegliwości w przyszłości. Poza tym regularny trening to będzie o wiele lepiej funkcjonujący system odpornościowy. Szybciej więc będziemy radzili sobie z infekcjami lub po prostu nie będziemy zapadali na choroby. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że zyska na tym nasza sylwetka. Zapewnimy sobie większą gibkość, ale także lepsze napięcie skóry i atrakcyjnie zarysowane mięśnie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?