Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Tanie podróżowanie - jak zaplanować urlop z głową?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że warto rozpocząć planowanie wymarzonej wycieczki. Obecnie zagraniczna podróż jest dostępna praktycznie dla każdego, zwłaszcza że jej koszty często są porównywalne do wypoczynku w kraju. Wszystko to za sprawą atrakcyjnych ofert biletów lotniczych. Jeżeli za organizację wyjazdu zabierzemy się odpowiednio wcześnie, uda nam się również zarezerwować noclegi w przystępnych cenach. Sprawdźmy zatem, jak zaplanować urlop z głową.

REKLAMAKiedy zacząć planowanie urlopu?
Czasy kiedy najbardziej opłacało się rezerwować wycieczki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem bezpowrotnie minęły. Oczywiście, nadal do dyspozycji mamy ciekawe propozycje first minute, jednak ceny biletów lotniczych dynamicznie się zmieniają, a tanie linie rzadko kiedy udostępniają je z większym niż 4-5 miesięcznym wyprzedzeniem. Wydaje się więc, że szukanie ciekawych ofert, warto rozpocząć mniej więcej w tym okresie. Do tego celu możemy użyć różnego rodzaju wyszukiwarek, które podpowiedzą nam, jakie połączenia okażą się najbardziej korzystne.

Wyjazd zorganizowany czy na własną rękę?
W większości przypadków znacznie bardziej opłacalne pod względem finansowym jest organizowanie wyjazdu na własną rękę. Może zabrać to nieco więcej czasu, jednak różnice cenowe są znaczne. W dzisiejszych czasach, gdy do dyspozycji mamy wiele stron porównujących oferty różnych hoteli, wystarczy jedynie na bieżąco śledzić dostępne propozycje. Niekiedy niska cena noclegu może nieco zrekompensować wyższy koszt biletów lotniczych.

Jak obniżyć koszty transportu?
Jeżeli zależy nam na jak największych oszczędnościach, to musimy zastanowić się, czy opłacalne jest korzystanie z publicznego transportu. Być może o wiele bardziej opłacalna będzie podróż na lotnisko samochodem, szczególnie gdy wybieramy się grupą 3-5 osobową. Auto zostawić można wówczas na parkingu w pobliżu lotniska. Przykład takiego rozwiązania stanowi parking lotnisko Balice. Co więcej, będąc w miejscu docelowym naszej wycieczki, możemy zdecydować się na wynajem auta, zwłaszcza gdy chcemy zwiedzić miejsca położone daleko od naszego hotelu. Koszt podzielony na kilka osób będzie niewielki.
Wynajem apartamentu zamiast hotelu

Nocleg w hotelu jest zazwyczaj opcją najdroższą, dlatego dobrze poszukań tańszych alternatyw. Nie musimy jednak wybierać hostelu, który przeważnie charakteryzuje niższy standard. Połączenie przystępnej ceny i komfortu zapewniają apartamenty na wynajem. Te złożone z dwóch pokoi będą świetnym wyborem dla osób podróżujących w grupie.

Podróże to jedna z najlepszych inwestycji, jednak nie musi okazać się kosztowna, jeśli odpowiednio podejdziemy do jej organizacji. Pamiętajmy, aby zająć się nią odpowiednio wcześniej i porównać dostępne oferty. Warto być czujnym, czasami pojawiają się atrakcyjne oferty, które ważne są tylko kilka godzin.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj