KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Cypr czy Teneryfa? Która wyspa będzie lepsza na wakacje?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Cypr leży na Morzu Śródziemnym, Teneryfa w Archipelagu Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim. Obie mają wiele do zaoferowania zarówno dla osób kochających plaże, jak i wolących spędzać czas bardziej aktywnie. Którą wybrać?

REKLAMA


Dlaczego warto polecieć na Cypr?

Cypr jest stosunkowo blisko, lot z Polski trwa niewiele ponad dwie godziny. Ten argument powinni rozważyć rodzice małych dzieci. Dla nich Cypr to idealne miejsce na wakacje all inclusive 2024.

Hotele na Cyprze są dobrze przygotowane na przyjęcie dzieci, a na samej wyspie jest wiele atrakcji stworzonych właśnie z myślą o małych turystach. Wymieńmy choćby ogród zoologiczny w Pafos czy położony w tym samym mieście aquapark.

Dorośli też nie będą narzekać. Na nich czekają jaskinie w Pafos z gorącą wodą, park archeologiczny i słynna Skała Afrodyty. Wakacje last minute na Cyprze z Tui to pomysł, obok którego trudno przejść obojętnie.

Teneryfa – czarne plaże i parki narodowe

Teneryfa to przepiękna, zielona wyspa z czarnymi plażami. Nie są one jednak brudne. Piasek pochodzi z wulkanu i stąd jego niecodzienna barwa. Wyspy Kanaryjskie mają więcej takich niespodzianek i z pewnością są dobrym kierunkiem na wakacje 2024 all inclusive, także w ofercie last minute.

Rekordy popularności biją na Teneryfie parki narodowe. Siam Park, Loro Park i Teide Park rokrocznie odwiedzają tłumy turystów.

Południowy kraniec wyspy jest bardziej wietrzny. Tu powinni skierować się ci, którzy lubią surfing i kitesurfing.

Cypr czy Wyspy Kanaryjskie? Co wybrać na wakacje last minute 2024?

Odległość i pogoda to dwa kryteria, które warto wziąć pod uwagę. No i fakt, że na Teneryfie nie ma zabytków z okresu starożytności. Fani historii zdecydowanie powinni wybrać się na Cypr.

Jeśli chodzi o pogodę, to na Cyprze latem jest naprawdę gorąco. Teneryfa pod tym względem jest nieco przyjaźniejsza – oceaniczna bryza łagodzi wrażenie gorąca, które sugerują termometry. Na obu wyspach latem trwa pora sucha.

Wyspy Kanaryjskie czy Cypr z Tui? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, więc może… jedno i drugie?

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?