KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Depilacja laserowa laserem VECTUS

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego stał się dla kobiet wyzwoleniem od maszynki i plastrów, nie tylko niwelując ból, który sprawiały domowe metody, ale także przez trwałość działania zabiegu depilacji laserowej. Depilacja laserowa to gwarant trwałego usunięcia owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. Ten zabieg usuwa blisko 100% włosów z danej partii ciała, a kilka zabiegów daje nam spokój na kilka lat. Sprawdźmy najpopularniejsze pytania jakie zadają sobie potencjalne klientki salonów kosmetycznych m.in w kwestii tego czy zabieg wiąże się z bólem czy jest drogi i bezpieczny?

REKLAMA


Czy zabieg depilacji laserowej wiąże się z bólem?
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w laserze diodowym Vectus, pacjent może być spokojny o swoją skórę. Poziom bezpieczeństwa lasera Vectus jest optymalnie dostosowany dla każdej skóry, a tuż przez samym wykonaniem zabiegu następuje weryfikacja naszej skóry pod względem kilku czynników, na podstawie których dobrane zostaną odpowiednie parametry do depilacji.

Oczywiście, warto mieć na uwadze nasze osobiste podejście do bólu oraz depilowany obszar ciała, ponieważ każdy może odczuwać inaczej depilację laserową, niemniej jednak w znaczącej części przypadków pacjenci nie odczuwają dyskomfortu, a jedynie może pojawić się bardzo mało odczuwalne swędzenie lub pieczenie, które z kolei wynikać może z różnych uwarunkowań skórnych.

- Ogromne znaczenie dla komfortu pacjenta ma zastosowanie w laserze Vectus technologii Advanced Contact Cooling. Jest to specjalny system chłodzący, dzięki któremu podczas przykładania głowicy do skóry, zimno łagodzi wszelki dyskomfort, a także zapobiega pojawieniu się ewentualnych podrażnień - mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica oferującej laserowe usuwanie owłosienia.

Czytaj również: Czy depilacja laserowa boli?

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegów?
Zdecydowanym przeciwwskazaniem do depilacji jest m.in ciąża oraz karmienie piersią, opalenizna, zażywanie leków oraz depilacja woskiem na 4 tygodnie przed zabiegiem. Ponadto w przypadku opryszczki, zapalenia wirusowego lub łuszczycy, również będziemy zmuszeni zrezygnować z wykonania zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Oczywiście, tak. Dzięki najnowocześniejszym technologiom oraz zbadaniu skóry przed zabiegiem nie musimy się obawiać o stan naszej skóry na zewnątrz jak i wewnątrz. Laser również nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Zabieg ten to bezinwazyjna metoda, wolna od podrażnień skóry lub jej uszkodzeń i nie narusza struktury naskórka.

Bezpieczeństwo zależy także w dużej mierze od nas. Mowa tutaj o przeciwwskazaniach wymienionych powyżej. Samo zastosowanie się do nich spowoduje wzrost bezpieczeństwa do niemalże 100%. Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowego jest choroba nowotworowa, która niesłusznie przypisywana jest zabiegom depilacji laserowej. Energie emitowana z lasera Vectus nie wpływa na nasze zdrowie, gdyż nie jest to stopień emitowania, mogący być dla nas szkodliwy choćby w małym stopniu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo zabiegu jest odpowiednio przeszkolony personel z odpowiednim doświadczeniem, a także poziom zachowania w gabinecie sterylności i właściwej higieny.


Ile kosztują zabiegi?
Czynnik warunkujący finalną cenę stanowi obszar ciała, jaki chcemy poddać depilacji. Najtańszym obszarem będzie zatem twarz, jednak nie cała jej powierzchnia.

Do najlżejszych dla portfela zabiegów należy depilacja baków, policzków lub brody czy wąsika. Sytuacja zmieni się delikatnie, kiedy przejdziemy na obszar nieco większy - szyi. Więcej zapłacimy za ramiona lub przedramiona. Najdroższym zabiegiem będzie usuwanie owłosienia z nóg, pleców czy klatki piersiowej.

Poniżej znajduje się kilka przykładowych cen, które mogą różnić się również w zależności od miasta czy danego gabinetu.

- baki, wąsik, broda, policzki - około 150 PLN,
- kark - około 200 PLN,
- ramiona lub przedramiona - około 250 PLN,
- plecy i klatka piersiowa - około 350 PLN.

Podane ceny dotyczą jednego zabiegu. Wykupując więcej zabiegów zyskamy znacznie mniejszy koszt jednego zabiegu i warto rozważyć taką opcję zakupu.

Ile zabiegów potrzeba do całkowitego usunięcia owłosienia?
Mimo olbrzymich możliwości lasera Vectus, konieczna jest nie jedna, a seria zabiegów. Wynika to z właściwości mieszków włosowych i pochodnych części włosa.

Zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w cyklu. Cykl jest jeden jednak może pojawić się konieczność dodatkowej jednej wizyty po jakimś czasie, jeśli zauważymy wyłanianie się włosa spod depilowanej partii skóry.

Konieczność takiej ilości zabiegów wynika z faz wzrostu włosa, których wyróżnić możemy trzy. Każdy włos rośnie w innym czasie, co za tym idzie może być w innej fazie wzrostu. Dlatego tak ważne jest wykonanie zabiegów w kilku odstępach czasowych i to jest też czynnik uniemożliwiający zażegnanie włosa podczas jednej wizyty.


Depilacja laserowa pach
To moment, w którym powinniśmy pozbyć się maszynek i plastrów woskowych. Depilacja laserem Vectus zapewni nie tylko sprawniejsze usunięcie włosa, ale także brak podrażnień. Maszynka często powoduje zacięcia pod pachami, gdyż skóra w tym miejscu ciała ma swoją specyficzną strukturę i o zacięcie nie łatwo. Ponadto używanie plastrów nie jest zbyt wygodnym zajęciem w domowym zaciszu, a konieczność regularnej depilacji okazuje się często zbyt trudna przez dostępność tego miejsca.

Depilacja laserowa bikini
Ten obszar ciała to oczko w głowie jeśli chodzi o depilację u dużej części kobiet. Ważne jest dlatego aby tego zabiegu dokonała doświadczona osoba wyposażona w laser. Podrażnienia i skaleczenia w okolicach miejsc intymnych oraz tam gdzie skóra jest cienka z reguły są bardzo bolesne i długo się regenerują. Laser Vectus zapewni nam bezinwazyjność w depilacji okolic intymnych jak i również oszczędzi czasu i obaw.

Depilacja laserowa twarzy
To kolejny obszar skóry, którego nie warto poddawać działaniom plastrów woskowych. O ile jeszcze dobra maszynka może nam pomóc, tak plaster zdecydowanie odradzamy. Uczucie pieczenia skóry może być czasem nie do zniesienia i konieczne będzie stosowanie kojących maści w celu uśmierzenia bólu. Depilacji twarzy poddadzą się zazwyczaj kobiety z niechcianym wąsikiem lub u osób posiadających pieprzyki, z których wyrastają niepotrzebne włoski lub w ich okolicach.

Depilacja laserowa pleców
Znaczny problem wielu mężczyzn z nadmiernym owłosieniem w tej części ciała. Plastry to comiesięczny, a może nawet częstszy wydatek. Na domiar złego, w połączeniu z bólem daje to niezbyt przyjazny obraz w dbałości o własne ciało. Depilacja laserowa Vectus sprawi, że nie tylko zażegnamy niekorzystnie wyglądającego owłosienia na zawsze, ale także oszczędzimy czasu osobie która musi nam w tym pomóc, bowiem plecy raczej nie są możliwe do samodzielnej depilacji. Ten obszar ciała nadaje się jak żaden inny do depilacji laserowej.

Jak zadbać o skórę po zabiegu?
Naturalnym następstwem depilacji laserowej może być zaczerwienienie danego obszaru, wówczas skorzystaj z:
- kremów kojących, zasypki,
- nie używaj żeli do kąpieli czy toników lub mleczek, nawet tych bez alkoholu,
- osuszaj skórę, nie poddając jej mocnemu tarciu ręcznikiem,
- nie stosuj dezodorantów lub antyperspirantów tuż po zabiegu.

Przede wszystkim unikamy czynników drażniących, w tym jakichkolwiek form opalania, czy to naturalne słońce czy solarium. Zamiast tego stosujmy kremy z filtrami anty-UVA oraz B z filtrem 50. W przypadku zabiegów na twarz nie należy używać podkładu. Po depilacji bikini unikaj obcisłych ubrań. Zakładaj lekkie i zwiewne ubrania.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?