Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Test IQ - czy możliwe jest zrobienie testu na inteligencję przez internet?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Każdy z nas zastanawiał się czasem jak bardzo inteligentny jest, jakie jest jego IQ. I wielu z nas korciło, aby to w jakiś szybki sposób sprawdzić, nawet nie wychodząc ze swojego domu. Oczywiście, że jest taka możliwość - trzeba jednak trafić na zaufane, dobre strony, na których test na wysokość IQ faktycznie jest dostosowany do odbiorców w taki sposób, aby mógł dokładnie zweryfikować ich inteligencję. W innym przypadku - to kolejne internetowe oszustwo. Gdzie więc szukać takich testów?

REKLAMATest IQ to tekst psychometryczny, którego zadaniem jest sprawdzenie inteligencji osoby badanej i ustalenie w jakich "widełkach" punktowych mieszczą się jego wyniki, aby określić czy jego inteligencja jest poniżej przeciętnej, przeciętna czy wręcz wybitna. Progi punktowe wyglądają tak, że poniżej 90 punktowy wynik oznacza, że jesteśmy słabsi niż reszta populacji, od 90 do 110 punktów mieścimy się w średnim wyniku populacji, a powyżej 110 - jesteśmy tylko w 2% ludzi wybitnie inteligentnych.

Teksty ilorazu inteligencji muszą być ciągle aktualizowane, ze względu na zmiany, jakie zachodzą w świecie na przestrzeni lat. Zmienia się bowiem znaczenie i rozumienie różnych słów, faktów czy osiągnięć naukowych. Tylko wtedy możemy otrzymać sensowy test, który faktycznie odpowie nam pytanie na temat naszego IQ.

W internecie znajduje się mnóstwo stron na których możemy spróbować rozwiązać test, który reklamowany jest jako test na zmierzenie naszego ilorazu inteligencji. W większości są to jednak serwisy, które opierają się na niesprawdzonych zadaniach i ich głównym celem jest klikalność i popularność. Wystarczy, że jedna osoba wykona taki test, a następnie udostępni go na swojej tablicy na profilu społecznościowym, chwaląc się wśród znajomych, a kilkanaście kolejnych osób również z niego skorzysta. A one konstruowane są w taki sposób, aby były przystępne dla większości użytkowników - przeważnie nie ma w nich nic trudnego.

Kiedy już decydujemy się na to, że zabierzemy się za taki test, musimy wybrać stronę, której faktycznie można zaufać. Jedną z takich stron może być na przykład https://adconnect.pl/test-iq, gdzie mamy możliwość przystąpienia do takiego testu na pomiar naszego IQ. Pytania, które się tam znajdują, nie znalazły się przypadkiem. Jest to jedna metoda, która internetowo może sprawdzić jak bardzo inteligentni jesteśmy. Pomiar odbywa się na różnych płaszczyznach, więc możemy dokładnie dowiedzieć się jakie elementy należałoby poćwiczyć, a które naprawdę dają sobie radę. To bardzo istotne, ponieważ, mimo tego, że większość to talent wrodzony, możemy trochę potrenować to, co trochę u nas kuleje.

To bardzo ciekawe - jakie mamy IQ. Warto więc skusić się i to sprawdzić. Pamiętajmy jednak, aby unikać większości stron, które oferują wyniki w zamian za podanie jakichś danych lub numeru telefonu. W dużej mierze są to portale, które chcą wyłudzić nasze dane lub które później będą wysyłały nam wysoko płatne SMS-y. Nie chcemy tego, więc korzystajmy tylko z poleconych stron lub takich, które mają dobre opinie w internecie. I do dzieła - koniecznie sprawdź jak inteligentny jesteś i czy należysz do zaledwie 2% populacji.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj