KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jakie możliwości zawodowe dają studia psychologiczne?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Współcześnie, praktycznie każdy młody człowiek idzie na studia. Bardzo często dokształcają się także osoby w wieku dojrzałym, ponieważ pracodawca wymaga wyższego wykształcenia. Uczelnie starają się wprowadzić wiele interesujących kierunków, a jednym z przodujących jest psychologia. Dlaczego warto ją studiować? Jakie przedmioty obowiązują na psychologii? Czy każdy może zostać psychologiem? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

REKLAMA


Studia na kierunku psychologia - jak wybrać odpowiedni kierunek i uczelnię?

Wybór kierunku studiów musi odpowiadać naszym zainteresowaniom, aby lepiej przyswajało się nam wiedzę. Studia mogą nas przygotować do wymarzonego zawodu, ale na to, czy będą dawały satysfakcję, wpływa wiele czynników.

Studenci stojąc przed wyborem kierunku i uczelni zadają sobie pytania:

- na które uczelnie aplikować?
- uczelnia publiczna czy niepubliczna?
- studia dzienne czy zaoczne, a może wieczorowe?
- czy na pewno ukończenie studiów zapewni mi lepszą przyszłość?

Aby wybrać dobrą uczelnie, należy kierować się jej prestiżem. Istnieje wiele uczelni publicznych i niepublicznych, które osiągają spore sukcesy w kształceniu studentów. W wyborze warto zwrócić także uwagę na odległość szkoły wyższej lub uniwersytetu od naszego miejsca zamieszkania. To, czy wybierzemy studia dzienne, zaoczne, a może wieczorowe, zależy od prowadzonego przez nas trybu życia i możliwości dostosowania pracy zawodowej. Ukończenie przyszłościowego kierunku jakim jest psychologia, daje możliwość pracy w wielu branżach na różnych stanowiskach.

Studia na kierunku psychologia - czy warto studiować psychologię?

Studia na kierunku psychologia otwierają wiele ścieżek zawodowych i są bardzo rozwijające mentalnie. To jeden z najpopularniejszych kierunków na polskich uczelniach, każdego roku wiele młodych osób stara się na niego dostać - co często nie jest prostym zadaniem. Psychologia pozwala zrozumieć mechanizmy kierujące psychiką człowieka - jego myślenie, działanie, uczucia i zachowania. Umożliwia karierę zawodową w psychologii, ale także w wielu innych zawodach, np. menadżera biznesu, specjalisty zarządzania, edukacji, usługach i opiece zdrowotnej. Bezrobocie wśród psychologów jest bardzo niskie, ponieważ są oni potrzebni w każdej branży.

Kim może zostać psycholog?

- Psychologiem klinicznym,
- Psychologiem poradnictwa - np. doradca zawodowy,
- Psychologiem edukacyjnym,
- Psychologiem sądowym,
- Terapeutą,
- Behawiorystą,
- Neuropsychologiem,
- Psychologiem sportu.

Studia na kierunku psychologia - jakie przedmioty obowiązują?

Studia na kierunku psychologia zakładają realizację wielu różnych, rozwijających przedmiotów akademickich. Poza tym studia powiązane są z modułami, takimi jak: psychologia ogólna, kliniczna, rozwoju człowieka, wychowawcza, interwencja kryzysowa, psychopatologia, zdrowia, społeczna, zarządzania i biznesu, pracy i doradztwa zawodowego itd.

Przykładowe przedmioty na kierunku psychologia to:

- Trening skutecznej komunikacji,
- Warsztat konstruktywnego rozwiązywania sytuacji konfliktowych,
- Praca z grupą w terapii uzależnień,
- Negocjacje i mediacje,
- Interwencja kryzysowa,
- Diagnoza i terapia zaburzeń odżywiania,
- Coaching i mentoring,
- Systemowa terapia rodzin,
- Metodyka doradztwa zawodowego, 
- Metodyka prowadzenia zajęć warsztatowych,
- Trening interpersonalny.

Na każdej uczelni przedmioty mogą występować pod innymi nazwami lub być lekko modyfikowane. Przed podjęciem nauki w danej uczelni wyższej lub na uniwersytecie należy dokładnie zapoznać się z ofertą i określić, czy spełnia ona nasze oczekiwania. Mazowiecka Uczelnia Medyczna oferuje studia na kierunku psychologia, gdzie nabędziesz niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu psychologa. Program edukacyjnym MUM w Warszawie jest zgodny z wiedzą światową na temat ludzkiej psychiki oraz uwzględnia warunki panujące na rynku pracy, dzięki czemu wykształca na doskonałych specjalistów. 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?