Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Szkodliwe substancje w żywności

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

O tym, że dostępna w sklepach żywność zawiera coraz mniej substancji odżywczych wiemy wszyscy jednak do końca nie zdajemy sobie sprawę z tego, ile codziennie spożywane przez nas produkty zawierają szkodliwych dla zdrowia związków.

REKLAMAZa szkodliwy wpływ na nasze zdrowie obwiniane są zwykle produkty należące do grupy fast – foodów, jednak tak naprawdę nawet w pozornie zdrowych pokarmach kryją się trujące nasz organizm i sprzyjające powstawaniu wielu chorób związki.

Konserwanty, zagęstniki, barwniki, polepszacze smaku i zapachu, wypełniacze, słodziki oraz inne stosowane przez producentów żywności związki codziennie trafiają do naszych organizmów i znacząco wpływają na normalne funkcjonowanie narządów i układów. Warto zaznaczyć, że powyższe substancje nie są zakazane, jako dodatki do żywności, jednak spożywane przez długi czas mogą powodować alergie, sprzyjać powstawaniu m.in. nowotworów oraz chorób dieto-zależnych np. cukrzycy tupu II. Więcej na temat szkodliwych produktów oraz tych, które przyśpieszają odchudzanie przeczytasz na stronie meridiasprzedam.plom.pl


Szkodliwe konserwanty, barwniki oraz słodziki

Ogromna ilość związków widniejących w składzie produktów, jako E z towarzyszącą liczbą to właśnie wymienione powyżej szkodliwe dla zdrowia substancje. Najczęściej spotykane są konserwanty m.in.:

- E249 i E250 – azotyny potasu i sodu – występują przede wszystkim w wędlinach i peklowanych mięsach – działają rakotwórczo oraz obniżają odporność w skutek niszczenia naturalnej flory bakteryjnej jelit.

- E210 – kwas benzoesowy – najczęściej dodawany do konserw mięsnych oraz rybnych, margaryn i napojów owocowych – wpływa negatywnie na pracę żołądka i jelit oraz powoduje alergie.

- E220 do E228 – pod tym symbolem kryją się konserwujące żywność siarczany, które dodawane są m.in. do wina, napojów i soków oraz konserw. Często spożywane powodują bóle głowy oraz nudności i wymioty.

Nie tylko konserwanty kryją się pod symbolem E. Do tej grupy zaliczamy także barwniki np.:

- E110 – żółcień pomarańczowa – powoduje alergie skórne oraz duszności, dodawana najczęściej do dżemów, gum do żucia i wyrobów cukierniczych.

- E104 – żółcień chinolinowa – najczęściej dodawany barwnik do napojów gazowanych i słodyczy, powoduje nadmierne pobudzenie oraz kłopoty żołądkowe.

Osobną grupą szkodliwych dla naszego zdrowia substancji są słodziki m.in. acesulfam K E950, aspartam E951 oraz sukraloza E955, które przez lata uważane były za zdrowy zamiennik białego cukru. Dziś już wiadomo, że częste spożywanie substancji słodzących tego typu powoduje szereg niebezpiecznych dla zdrowia skutków ubocznych.

Lista szkodliwych dodatków do żywności jest bardzo długa. Znajdują się na niej także związki żelujące, zakwaszające, wzmacniacze smaku i aromatu, wypełniacze, zagęstniki oraz inne chemiczne „cuda”, które powodują, że spożywana przez nas żywność wolniej się psuje, lepiej smakuje czy ładnie wygląda. Do grupy produktów spożywczych, które najczęściej zawierają dużą ilość toksycznych substancji zaliczamy:

- Wysokowydajne wędliny,
- Pasztety, konserwy mięsne i mielonki,
- Napoje gazowane, napoje energetyczne, nektary owocowe, koncentraty soków,
- Mieszanki przypraw typu fix,
- Dania gotowe, zupy w proszku, dania instant, wyroby garmażeryjne,
- Słodycze i wyroby cukiernicze, słone przekąski.

Wiele tak przetworzonych produktów, dodatkowo powoduje problemy z odchudzaniem. Warto zapoznać się także z chorobami, które utrudniają odchudzanie http://meridiasprzedam.plom.pl/co-powoduje-problemy-chudnieciem/

Tak naprawdę jedynym ratunkiem przed spożywaniem szkodliwej i zatruwającej nasz organizm chemii jest czytanie etykiet kupowanych produktów. Im krótszy skład i mniej w nim obco brzmiących nazw tym żywność jest bardziej wartościowa i mniej szkodliwa dla naszego zdrowia.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj