KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jakie materace powinny wybierać osoby bardzo szczupłe?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Producenci materaców oferują je zwykle w kilku różnych stopniach twardości. Zgodnie z ich zaleceniami, należy dopasować twardość materaca do budowy własnego ciała, a nie tylko preferencji i wieloletnich przyzwyczajeń. Jaki rodzaj materaca powinny wybierać osoby bardzo szczupłe? Które surowce wypełniające materac będą w ich przypadku najbardziej funkcjonalne?

REKLAMA


Materace z praktycznych i nowoczesnych pianek
Osobom, których waga ciała nie przekracza 60 kg zaleca się materace miękkie. Każde inne rozwiązanie będzie dla nich niekomfortowe i może wywoływać uciski. Poszukując materaca 160x200, na przykład https://sweetsen.pl/160x200-cm-c28 warto więc zapoznać się z ofertą właśnie w tej kategorii. Można tam znaleźć przede wszystkim materace piankowe oraz lateksowe. Te nowoczesne surowce świetnie sprawdzają się właśnie w materacach, ponieważ zapewniają miękkość i wygodę, a jednocześnie są trwałe i wytrzymałe. Nie odkształcają się, nawet w ramach intensywnego użytkowania. Tego typu materace można spotkać nawet w hotelach i pensjonatach. Sweetsen.pl i inni producenci oferują je w rozmaitych wariantach, aby każdy ich klient miał możliwość dopasowania rozwiązania optymalnego dla siebie.

Materace termoelastyczne - największy komfort
Dla osób szczupłych sklepy takie jak sweetsen.pl polecają na przykład materace z pianki termoelastycznej. Została wymyślona przez amerykańskich naukowców już dość dawno temu i od tej pory wspaniale sprawdza się właśnie jako wypełnienie miękkich materaców. Jak zachowuje się pianka?

- jej struktura ugina się bez trudu pod wpływem nacisku ciała,
- kiedy odczuje ciepło wydzielane przez użytkownika, natychmiast mięknie w najważniejszych miejscach,
- optymalnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej.

Taki materac otula swojego użytkownika i sprawia, że może swobodnie zapaść w zdrowy i bezpieczny sen. Kiedy wstajemy z łóżka, pianka termoelastyczna powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu. Nawet po latach potrafi zachować swoje unikalne właściwości i cieszyć wygodą.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?