KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kremy do opalania - niezbędne nie tylko na urlopie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wszyscy lubimy słoneczną pogodę, zwłaszcza, gdy przychodzi po chłodnych i szarych miesiącach. Jednak im silniejsze staje się słońce, tym bardziej niebezpieczne jest dla zdrowia. Dlaczego? Odpowiedzią jest promieniowanie ultrafioletowe, które powoduje jej starzenie oraz może zatruwać komórki. Na szczęście dzięki odpowiednim kremom do opalania nie musisz martwić się nawet bardzo mocnym słońcem.

REKLAMA


Jak słońce wpływa na Twoją skórę?

Słońce to ciepło i światło, ale również aż trzy rodzaje szkodliwego promieniowania UV. Są to kolejno UVA, UVB oraz UVC. Pierwszy odpowiada za opalanie skóry, jednak w trakcie tego procesu uszkadza włókna kolagenowe, co wpływa na jej postarzanie. UVB to niewielki procent promieniowania, jednak to właśnie ono wpływa na jasność, dlatego w lecie okulary przeciwsłoneczne są niezbędne. Ostatnie, UVC, to zagrożenie zarówno dla wzroku, jak i komórek.

Kremy do opalania sprawiają, że możesz stworzyć na skórze ochronę przeciwko negatywnym skutkom promieniowania ultrafioletowego. Mają one oznaczenie SPF – oznacza to poziom ochrony (Sun Protection Factor). Istnieją cztery poziomy SPF, przy czym najmocniejszy to SPF 50, a najniższy – SPF 6. Dzięki temu możesz dopasować odpowiedni krem do aury.

Dlaczego powinno stosować się kremy do opalania?

Kremy do opalania polecane są nie tylko na wakacyjne wyjazdy, ale również do codziennego użytkowania w lecie. W drodze na zakupy, do pracy czy na spacerze, Twoja skóra jest tak samo narażona na promieniowanie UV jak wtedy, gdy wylegujesz się na plaży. Dlatego warto chronić się w każdej sytuacji i uniknąć oparzeń oraz efektu postarzenia skóry.

Ochrona jest szczególnie ważna dla osób mających jasną cerę oraz delikatną skórę. W ich przypadku do oparzenia może dojść nawet po kilkunastu minutach pobytu na słońcu. Szczególnie narażone na promieniowanie są również dzieci oraz niemowlaki, dlatego również dla nich pojawiły się na rynku kremy i balsamy, tworzące warstwę ochronną, zabezpieczającą wrażliwą skórę.

Gdzie znajdziesz najlepsze kremy do opalania?

Szeroki wybór starannie dobrych, wysoce skutecznych kosmetyków do opalania i stosowania po opalaniu znajdziesz na stronie drogeriadrzdrowie.pl. Oferta tego sklepu online to produkty dla dzieci i dorosłych, a także przystosowane do indywidualnych wymagań, np. kremy przeciwsłoneczne dla sportowców. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na odwiedzanie dziesiątków sklepów stacjonarnych.

Ponadto wszystkie kremy do opalania są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach – jakich? Przekonaj się o tym – odwiedź stronę drogeriadrzdrowie już dzisiaj!

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?