KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak skutecznie dbać o zdrowie farbowanych włosów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Jak zachować świeżość koloru - a włosy jedwabiste, lśniące i gładkie? Oto sekrety, które powinna znać każda kobieta, która lubi zmieniać swoje oblicze za pomocą farby do włosów.

REKLAMA


Myj włosy rzadziej

Im częściej myjesz włosy, tym szybciej Twój kolor będzie blaknąć. Odzyskaj więc trochę czasu w swojej codziennej rutynie i zrezygnuj z częstego mycia. Najlepszym sposobem dbania o kolor jest mycie włosów dwa lub trzy razy w tygodniu, a w razie potrzeby usuwanie sebum z cebulek suchym szamponem.

Przejdź od razu do odżywki

Masz problem z odzwyczajeniem się od codziennego mycia - robisz to od lat. W każdym razie, przejdź na dietę "low poo", rezygnując z szamponu i przechodząc od razu do odżywki. Dodasz włosom miękkości, połysku i odżywienia - a wszystko to bez zmywania koloru.

Wybierz odpowiedni szampon

Nie bez powodu wynaleziono szampon chroniący kolor. Podczas gdy niektóre zwykłe szampony mogą zmywać kolor i przyspieszać jego blaknięcie, specjalne formuły faktycznie chronią Twój kolor, pomagając zachować piękny i żywy wygląd pastelowego, żywego lub metalicznego odcienia. Niezależnie od tego, co robisz, wybieraj szampon o niskiej zawartości siarczanów, ponieważ pomoże on zmyć z włosów mniejszą ilość koloru.

Odżywka, odżywka, odżywka

Kiedy farbujemy włosy, stają się one bardziej delikatne - to pomaga kolorowi wyjść na zewnątrz i dlatego właśnie wtedy następuje blaknięcie. Pozwól więc, by olejki, masła i inne składniki nawilżające, które często wchodzą w skład odżywki, pomogły stworzyć barierę ochronną i uniemożliwiły kolorowi ucieczkę.

Ochrona przed ciepłem

Składniki zawarte w sprayu termoochronnym zmniejszają uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, najprawdopodobniej poprzez wyrównanie temperatury włosów. Nie są one jednak w stanie ochronić włosów przed większością uszkodzeń, dlatego nadal musisz minimalizować ekspozycję włosów na działanie wysokiej temperatury.

Znajdź czas na maseczki

Jeśli miałaś przerwę w koloryzacji i zaniedbałaś maseczki, teraz nadszedł czas, by do nich powrócić. Już 5-10 minut dwa razy w tygodniu może zapewnić włosom dawkę odżywienia, która pomoże naprawić uszkodzenia, zwiększyć połysk i naturalnie sprawić, że kolor będzie mocniejszy na dłużej. Więcej w serwisie jedzmy-zdrowo.pl

Używaj filtrów

Jednym z największych wrogów długotrwałego, bardzo wyrazistego koloru jest promieniowanie UV pochodzące ze słońca. Nawet zimą, gdy dni wydają się ciemne, światło lubi robić spustoszenie we włosach. Dodaj więc do swojej porannej rutyny spray wykańczający z filtrem UV.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?