KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

5 sygnałów, że musisz natychmiast poddać się badaniu wzroku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedy ostatni raz byłeś u okulisty? Jeśli nosisz okulary lub kontakty, być może właśnie wtedy potrzebowałeś nowej recepty. A jeśli nie? Możesz nawet nie być w stanie sobie przypomnieć. Regularne badania wzroku mogą sprawić, że Twoje oczy będą funkcjonować jak najlepiej.

REKLAMA


Oznacza to upewnienie się, że Twoje widzenie jest ostre, ale także wychwycenie potencjalnych problemów z oczami, zanim staną się one poważnym problemem.

Od ostatniego badania minął ponad rok

Wiesz, że co roku przeprowadza się badanie lekarskie? Tak samo często powinieneś odwiedzać swojego okulistę. Regularne badania okulistyczne to najlepszy sposób, aby zachować jak najlepsze widzenie i chronić się przed chorobami oczu, które mogą zaburzyć Twój wzrok. Badanie oczu może również pomóc Ci uzyskać ważne informacje na temat Twojego ogólnego stanu zdrowia. Patrząc w oczy, lekarz może z bliska obejrzeć naczynia krwionośne, które mogą wskazywać na rozwijające się problemy, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, a nawet niektóre nowotwory. Więcej ciekawych artykułów na stronie esomed.pl

Dręczą Cię bóle głowy

Uderzający ból, zwłaszcza za oczami lub brwiami, to znak, że masz problemy z widzeniem lub koncentracją - nawet jeśli wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale twoje oczy mogą coś kompensować, a to może prowadzić do bólu głowy. Często wystarczy zaktualizować receptę (albo parę okularów lub kontaktów, jeśli jeszcze ich nie nosisz), aby rozwiązać problem.

Boli Cię oko (lub oczy)

Nie ignoruj tego objawu. Ostry lub pulsujący ból, który nie ustępuje, to znak, że w oku jest stan zapalny i że prawdopodobnie coś się dzieje. Aby dowiedzieć się, co jest problemem i jak go leczyć, trzeba przeprowadzić kompleksowe badanie wzroku. Może to być infekcja, suche oko lub problem z zatokami. Istnieje również możliwość, że masz do czynienia z czymś poważnym, jak jaskra.

Twoje oczy są czerwone i spuchnięte

Czerwone, obrzmiałe oczy to znak rozpoznawczy zapalenia spojówki. Twoje oczy mogą również piec lub swędzieć, być wrażliwe na światło lub mieć kapiącą lub skorupiastą wydzielinę. Problemy te mogą być spowodowane infekcją wirusową lub bakteryjną, a także alergenami, ale do ustalenia winowajcy potrzebny jest okulista.

Zauważasz pływaki lub dziwne błyski światła

Dostrzeganie małych, ciemnych plamek lub kwadratowych pasm raz na jakiś czas nie jest zazwyczaj wielkim problemem, zwłaszcza jeśli pojawiają się one po spojrzeniu na coś jasnego. Powinieneś jednak niezwłocznie skontaktować się z okulistą, jeśli nagle zaczniesz widzieć dużo znaków lub jeśli towarzyszą im błyski światła. To samo dotyczy sytuacji, kiedy zaczynasz mieć trudności z widzeniem z boku oczu. Mogą to być oznaki odwarstwienia siatkówki, które występuje, gdy siatkówka jest unoszona lub odrywana od tylnej ściany oka. Jest to poważny problem, który nieleczony może spowodować trwałą utratę wzroku lub nawet ślepotę w ciągu zaledwie kilku dni, więc nie czekaj. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem suplegsm.com

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?