KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dlaczego widzę jak za mgłą ? Początki problemów ze wzrokiem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czy często zdarza Ci się mrugać, mrużyć lub pocierać oczy, aby uzyskać lepszy widok? Jeśli masz niewyraźne widzenie, możesz to przypisać wiekowi lub potrzebie założenia nowych okularów.

REKLAMA


Ale może to być także oznaka innych problemów zdrowotnych. Często leczenie tych schorzeń pozwala na usunięcie niewyraźnego widzenia. Pamiętaj jednak, że nagłe zmiany we wzroku nie są normalne, więc jeśli się pojawią, natychmiast zgłoś się do lekarza.

Czy to może być cukrzyca?

Stan ten zwiększa ryzyko wystąpienia choroby oczu zwanej retinopatią cukrzycową. Z czasem wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić drobne naczynia krwionośne w siatkówce. Może to prowadzić do obrzęku części siatkówki zwanej plamką, powstawania nowych i niepożądanych naczyń krwionośnych w oku oraz krwawienia wewnątrz oka.

Czy to może być udar?

Jedną z głównych oznak udaru jest nagła, bezbolesna zmiana w widzeniu. Możesz mieć niewyraźne lub podwójne widzenie. Zadzwoń natychmiast pod numer 112, jeśli wystąpi któraś z tych zmian oraz inne objawy ostrzegające przed udarem, takie jak: zawroty głowy, opadanie twarzy, utrata równowagi, niewyraźna mowa lub inne problemy z wyraźnym mówieniem, słabość lub drętwienie jednej ręki przepisykulinarne24.pl

Czy to może być stan przedrzucawkowy ?

Jeśli jesteś w ciąży, nie powinnaś lekceważyć zamazanego widzenia. Może to być oznaka stanu przedrzucawkowego, niebezpiecznego stanu charakteryzującego się bardzo wysokim ciśnieniem krwi i obecnością białka w moczu. Stan przedrzucawkowy występuje u kobiet, które nigdy wcześniej nie miały wysokiego ciśnienia krwi i zazwyczaj pojawia się późno w ciąży, zazwyczaj po 20 tygodniu.

Czy to może być migrena?

Migrena to coś więcej niż tylko okropny ból głowy. Istnieje wiele innych objawów, które mogą towarzyszyć bólowi, w tym niewyraźne widzenie i wrażliwość na światło. Możesz odczuwać te objawy jeszcze przed rozpoczęciem migreny i mogą one trwać aż do jej zakończenia. Bardziej dramatyczne zmiany w wyglądzie oczu podczas migreny nazywane są aurą. Mogą one obejmować: utratę części lub całości widzenia na krótką chwilę (zwykle 30 minut lub mniej), widzenie błysków światła, widzenie falistych linii lub plam.

Czy to może być łuszczyca?

Łuszczyca może mieć wpływ na Twoje oczy. Może powodować stan zwany zapaleniem błony naczyniowej oka, kiedy stan zapalny prowadzi do obrzęku, który powoduje niewyraźne widzenie, ból, zaczerwienienie i wrażliwość na światło. Zapalenie błony naczyniowej oka można wyleczyć, ale rodzaj leczenia zależy od tego, która część oka jest dotknięta chorobą. Dowiedz się więcej o zapaleniu błony naczyniowej oka.

Czy to może być stwardnienie rozsiane?

Niewyraźne widzenie jest często jednym z najwcześniejszych objawów stwardnienia rozsianego (SM). Choroba ta powoduje zapalenie wzdłuż nerwu łączącego oczy z mózgiem, zwanego nerwem wzrokowym. Powoduje to stan zwany zapaleniem nerwu wzrokowego, który może powodować niewyraźne widzenie, utratę widzenia kolorów i ból przy poruszaniu oczami. Często dotyczy to tylko jednego oka.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?