KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Muzycy z Krosna i okolic łączą siły

Muzycy z Krosna i okolic łączą siły Fot. Agencja Artystyczna SCENA PRL

Z inicjatywy Jonasza Kubaszczyka, perkusisty zespołu Black Dust, powstała facebookowa grupa zrzeszająca muzyków z Krosna i okolic. Jeśli grasz, chcesz wymienić się spostrzeżeniami lub masz ciekawy pomysł muzyczny, możesz śmiało zareklamować swój pomysł i oczekiwać pomocy.

REKLAMA


Jonasz Kubaszczyk jest członkiem- perkusistą grupy Black Dust. W skład zespołu wchodzą Krzysiek Labut, Tymek Oleniacz, Szymon Kontra, Niedźviad (bass) i Jonasz Kubaszczyk. Gatunek reprezentowany przez Black Dust jest wypadkową bluesa, rocka, hard-rocka i funku. Zespół jest laureatem nagrody publiczności na Rocksession Festival 2013, finalistą X Galicja Blues Festiwal, finalistą Meskalina Blues Festiwal 2013. W sierpniu 2013 roku nagrali swoją debiutancką płytę.

Jeśli ktoś chce pożyczyć sprzęt, zorganizować koncert, zebrać ekipę do gry lub zrobić cokolwiek innego związanego z muzyką, niech pisze tutaj. Można też pisać o sprzedaży sprzętu muzycznego lub kupnie. Można reklamować swoje kapele.  Wszelkie przejawy zazdrości, nienawiści, hejtu będą usuwane Pomagajmy sobie nawzajem, a nie "hejtujmy". Będzie wszystkim łatwiej i przyjemniej. W końcu liczy się muzyka - mówi inicjator projektu Jonasz Kubaszczyk. Grupa powstała po to, aby środowisko muzyczne w Krośnie przestało być hermetyczne. Macie znajomych, którzy grają? Zaproście ich tutaj. Macie zespół? Zaproście członków zespołu do tej grupy - dodaje.

Konto Muzycy z Krosna i okolic powstało 10 marca a już dzień później liczyło ok.140 osób związanych z muzyką.
W ostatnim roku kilka zespołów i wykonawców wywodzących się z Krosna, zaznaczyło swoją obecność na arenie ogólnopolskiej a niejednokrotnie za granicą. Niemal rok temu, 23 marca 2013, Los Agentos pod przewodnictwem Roberta Lenerta zwyciężył na najważniejszym festiwalu bluesowym Blues Aperitiv w Šumperku w Czechach. W czerwcu 2013 zespół The Friends ogłosił swój udział w kolejnych etapach programów Must Be The Music! i Mam Talent, wcześniej zdobywając Nagrodę Publiczności na IX Galicja Blues Festiwal. Wywodząca się ze Studia Piosenki Swing, Ola Kozubal również zaczarowała jury w programie Mam Talent, przechodząc do kolejnego etapu. We wrześniu 2013 zespół Black Dust otrzymał Nagrodę Publiczności na I Rocksession Festival, odbywającym się w lokalu Monika.

Oczywiście to nie wszystkie osiągnięcia lokalnych wykonawców. Jeżeli chcecie wesprzeć muzyków z Krosna i okolic możesz oddać głos na Podkarpackiej Scenie Przebojów.
Do facebookowego konta Muzycy z Krosna i okolic można się dopisać TUTAJ.

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?