Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

13 grudnia otwarcie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Zabytkowy dworzec kolejowy PKP w Krośnie przeszedł metamorfozę. Dni otwarte nowo powstałego Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaplanowano od 13 do 15 grudnia. W tych dniach zaplanowano warsztaty, spektakle i koncerty.

REKLAMAEtnocentrum powstaje w ramach projektu Modernizacja zabytkowego dworca PKP na potrzeby funkcjonowania ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, oś priorytetowa VIII. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, działanie 8.1.

- Od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia zaprezentujemy gościom przedsmak tego, co będzie można doświadczyć w naszych murach na co dzień. Przede wszystkim, chcemy zachęcić do skorzystania z bogatej oferty warsztatowej podczas pierwszego weekendu funkcjonowania Etnocentrum - mówi Aleksandra Karmelita z Etnocentrum.

Od godziny 10:00 do 18:00 będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów i pasjonatów w swoich dziedzinach. Między innymi będzie to nauka tkactwa artystycznego z Anną Marią Zygmunt, autorką kolekcji odzieży "Łemkowyna", warsztaty kulinarne z Michałem Kociubą, warsztaty wycinanki polskiej z Aleksandrą Rózgą i wiele, wiele innych, dotyczących rękodzieła, kulinariów, śpiewu i tańca - wszystkie osadzone wokół tematu kultury tradycyjnej.

Warsztaty to nie wszystko! Wieczorami odbywać się będą spektakle i koncerty w "Teatrze na strychu", a w niedzielę przez cały dzień organizatorzy zapraszają na wielkie pieczenie pierników w "Izbie z Piecem".

- Dni otwarte będą świetną okazją do zapoznania się z przyszłą ofertą Etnocentrum. Chętnie porozmawiamy z każdym gościem, opowiemy o naszych planach na najbliższe miesiące. Warto odwiedzić nas pomiędzy 13 a 15 grudnia! Wszystkie odbywające się w tych dniach zajęcia będą bezpłatne - dodaje Aleksandra Karmelita.

red.

4 komentarzy

 • Mikołaj +

  Następny CDS .
  Studnia bez dna ..

  Zgłoś nadużycie Mikołaj + wtorek, 17, grudzień 2019 10:54 Link do komentarza
 • halina

  Kto płaci składki do UE ???
  Skąd UE ma pieniądze ???

  Zgłoś nadużycie halina wtorek, 17, grudzień 2019 10:51 Link do komentarza
 • Józef Zajdel

  Podatniku................. szkoły, kościoły, stadiony i wiele innych potrzebuje dotacji , a miasto zdobyło środki na remont ruiny nie z twojej kieszeni , a z UE............ zjedz sobie czekoladkę albo jabłuszko na poprawienie humoru i lepszej pracy mózgownicy

  Zgłoś nadużycie Józef Zajdel wtorek, 10, grudzień 2019 16:07 Link do komentarza
 • POdatNIK

  A może coś o kosztach utrzymania tego cudu?
  Coś o ilości pracowników?
  To też podatnika interesuje.

  Zgłoś nadużycie POdatNIK wtorek, 10, grudzień 2019 09:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj