Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Odkryj zakamarki Krosna i niecodzienne oblicze kultury - druga odsłona #OdkryjKrosno już za tydzień

Rodzinne malowanie, kino plenerowe, niecodzienne spotkania z fotografią na szkle i wycieczki po okolicy. Podczas drugiej odsłony #OdkryjKrosno zaprosimy też Państwa na... śniadanie. Ciekawa oferta kulturalna i dobra zabawa dla każdego tym razem w (nie)codziennych miejscach - zakamarkach Krosna, które często mijamy nie zwracając na nie uwagi.

REKLAMA- Chcieliśmy zaprosić Państwa do wyjścia z domu i odkrycia nieznanego oblicza jednostek kultury, które przygotowały ciekawe wydarzenia w (nie)codziennych miejscach w Krośnie - mówi Ewelina Jurasz - dyrektor BWA w Krośnie. - Miejsca te mijamy każdego dnia, jednak mało kiedy zwracamy na nie uwagę. A posiadają swój urok i potencjał, który chcieliśmy wykorzystać - dodaje.

"Pomalujmy Krosno" - zabawa dla dzieci i rodzin, strefa relaksu i pokazy animacji odbędą się na przykład w przestrzeni przed Biurem Wystaw Artystycznych, na tarasie Centrum Dziedzictwa Szkła zobaczyć będzie można pokaz formowania szkła na palniku a przed Etnocentrum (ul. Kolejowa) poznać oblicze starej fotografii i filmu. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowuje specjalną strefę przy ulicy Czuchry, a scenę dla artystów urządziło na balkonie. Swoją ofertę przygotowało także artKino, Muzeum Rzemiosła i krośnieński oddział PTTK.


Kliknij w plakat, aby powiększyć...

- Zapraszamy mieszkańców Krosna - ale nie tylko - do wspólnego utkania kilimu z widokiem naszego miasta - mówi Ewa Mańkowska - dyrektor Muzeum Rzemiosła. Będzie także można skosztować tradycyjnych proziaków z zaprzyjaźnionej piekarni pana Kiełtyki. Oprócz tego szykujemy kilka niespodzianek, których nie chciałabym zdradzać.

Ciekawą atrakcją, nie tylko na nadchodzący weekend, może być zdobywanie Krośnieńskiej Odznaki Krajoznawczej. Jest to dobra zabawa, także dla mieszkańców miasta, która łącząc zwiedzanie miasta i odkrywanie jego tajemnic pozwala zdobyć odznakę PTTK.

- Teraz, kiedy niezwykle modne stały się wszelkiego rodzaju "czelendże", zdobycie takiej odznaki może stać się jednym z nich. Zdobywanie Krośnieńskiej Odznaki Krajoznawczej, to po trosze wyzwanie, po trosze gra terenowa. Ale przede wszystkim dobra zabawa! - zapewniają organizatorzy.

#OdkryjKrosno - zakamarki już za tydzień (18-19 lipca). Na wydarzenia płatne obowiązują wcześniejsze zapisy.

(umk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj