Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

#odkryjkrosno ZAKAMARKI z RCKP: strefa relaksu, koncert i kino w plenerze

W niedzielę, 9 sierpnia RCKP zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w zakątku "Zakamarek z klasą" nawiązującym do muzyki klasycznej. Podczas akcji plastycznej wraz z dziećmi zostanie wykonana wielkoformatowa, przestrzenna makieta filharmonii, makiety instrumentów, a na bruku zostanie wymalowana kredą orkiestra. Na miłośników muzyki czeka koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę", wystąpi Polish Violin Duo w składzie Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Poszukujący wytchnienia, szczególnie z widokiem na dom kultury, znajdą je w naszej strefie relaksu i mikrodomach kultury. Z kolei artKino zaprasza na plenerowe seanse kinowe: sobota: kino w plenerze "La Strada" (dramat, Włochy), niedziela: kino w plenerze "College" (komedia, USA), "The Electric House" (komedia, USA).

REKLAMA



9 sierpnia 2020 (niedziela), wstęp wolny

Strefa relaksu

godzina 14.00-17.00
- akcja plastyczna: muzyczne makiety
- wielkoformatowa makieta filharmonii
- makiety instrumentów
- orkiestra kredą na bruku

godzina 17.00
- koncert Polish Violin Duo (Koncert Instytutu Muzyki i Tańca z cyklu "Z klasyką przez Polskę" ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Akcja plastyczna: muzyczne makiety
Uczestnicy wydarzenia zbudują wielkoformatową, przestrzenną makietę filharmonii. W filharmonii widzianej oczami dzieci zamieszka muzyka, będzie drugim domem wirtuozów, artystów-muzyków, w niej swoje miejsce znajdzie nawet najbardziej wymagająca publiczność. Budując makiety instrumentów i malując orkiestrę kredą na bruku, najmłodsi odpowiedzą sobie na pytania, czym byłaby filharmonia bez dźwięków, ludzi i kolorów. Zajęcia prowadzone będą w duchu zero waste.

Polish Violin Duo tworzą skrzypkowie Marta Gidaszewska oraz Robert Łaguniak. Zespół powstał w 2014 roku. Swoje początki miał w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im M. Karłowicza w klasie dr Kariny Gidaszewskiej. Obecnie Marta jest studentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły, natomiast Robert jest studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec dr Kariny Gidaszewskiej.

Marta i Robert od lat biorą udział w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach Skrzypcowych, zdobywając zawsze czołowe lokaty. Na swoim koncie mają ponad 180 nagród m.in. na konkursach w Japonii, USA, Serbii, Grecji, Szwecji, Anglii, Francji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Polsce. Jako duet prowadzą ożywioną działalność koncertową. Wspólnie brali udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Wśród ich najważniejszych osiągnięć można wyróżnić takie jak zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Concert Tours to China" w Danii (2020), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. A. Rubinsteina w Niemczech oraz I nagroda i 6 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019). Ponadto są zdobywcami I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Serbii (2015), Grand Prix na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2015), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi (2015), II nagrody na Warszawskim Forum Kameralnym (2015), Tytułu Vicemistrza na Międzynarodowym Turnieju Mistrzów w Bydgoszczy (2015), I nagrody na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2014).

Duet ma w swoim repertuarze utwory z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku.

Program

Georg Philipp Telemann (1681 - 1767)
Suita D-dur na dwoje skrzypiec Podróże Guliwera TWN 40: 108
Intrada. Spirituoso
Chaconna Liliputów (Lilliputsche Chaconne)
Gigue Brobdingangów (Brobdingnagische Gigue)
Sny Laputczyka, zaraz po przebudzeniu (Reverie der Laputier, nebst ihren Aufweckern)
Loure obyczajnych Houyhnhnmsów i Furia niesfornych Yahoosów (Loure der gesitten Houyhnhnms & Furie der unartigen Yahoos)

Joachim Kaczkowski (1789 - 1829)
Duo Concertant Es-dur na dwoje skrzypiec op. 10 nr 2
Allegro
Andante un poco allegretto
Finale. Presto

Henryk Wieniawski (1835 - 1880)
Kaprys g-moll na dwoje skrzypiec op. 18 nr 1
Kaprys D-dur na dwoje skrzypiec op. 18 nr 3

Grażyna Bacewicz (1909 - 1969)
Suita na dwoje skrzypiec (1943)
Allegro
Andante
Vivo
Tempo di menuetto
Allegro
Andante. Fughetta
Allegro

Romuald Twardowski (ur. 1930)
Sonatina na dwoje skrzypiec
Con moto
Adagio
Allegro giocoso

Michał Spisak (1907 - 1964)
Suita na dwoje skrzypiec
Allegro
Tranquillo
Largo. Choral nr 1
Scherzando. Vivo
Allegro energico. Finale

artKino (ul. Bieszczadzka 1)
- sobota, godz. 20.45: kino w plenerze "La Strada" (dramat, Włochy)
- niedziela, godz. 20.45: kino w plenerze "College" (komedia, USA), "The Electric House" (komedia, USA)

(rckp), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj