KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Klimatyczne Krosno i zakatek dla dzieci [WEEKEND]

Przed nami ostatnia już wakacyjna akcja #odkryjkrosno klimatycznie. Krośnieńskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę dla mieszkańców i przyjezdnych.

REKLAMA


W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza - 29-30 sierpnia 2020, podczas ostatniego z sierpniowych weekendów - pożegnamy wakacje.

- W programie "Zakątka dla dzieci" koncert Ani Brody i spektakle dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Gry i Ludzie, warsztaty pisania piosenek i tworzenia wiszących ozdób, biżuterii oraz zdobienia lnianych toreb (wszystko w duchu zero waste). Dla poszukujących wytchnienia przygotowana zostanie strefa relaksu, który - nie ukrywamy - również może być prawdziwą sztuką - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

29 sierpnia 2020 (sobota) / Strefa relaksu

godzina 16.00: Otwarcie wystawy "Mali malują wielkich",

- godzina 16.00 - 19.00: Warsztaty: wiszące ozdoby, zdobienie lnianych toreb,

- godzina 16.30: Koncert "Piosenki dla dzieci", Ania Broda,

- godzina 17.30 - 18.30: Warsztaty "Jak napisać piosenkę", Ania Broda.

30 sierpnia 2020 (niedziela) / Strefa relaksu

- godzina 11.00: Spektakl "O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć", Teatr Gry i Ludzie,

- godzina 12.00 - 17.00: Warsztaty: wiszące ozdoby, zdobienie lnianych toreb,

- godzina 17.00: Spektakl "Koty trzy", Teatr Gry i Ludzie.

Otwarcie wystawy "Mali malują wielkich"
Świat dorosłych i znane dzieła wielkich malarzy widziane oczami dzieci. Podczas ostatnich zajęć w ramach Manufaktury wyobraźni uczestnicy w parach namalują własne interpretacje dzieł wielkich mistrzów. O tym, czy będą to obrazy Vincenta van Gogha, Pabla Picassa czy Salvadora Dalego, przyszli mali wielcy malarze dowiedzą się podczas zajęć. Namalowane obrazy trafią na wystawę o tym samym, co zajęcia tytule - "Mali malują wielkich", którą zobaczyć będzie można od 29 sierpnia 2020 roku w przestrzeni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Warsztaty: wiszące ozdoby, zdobienie lnianych toreb
Gdyby warsztaty artystyczne były grą w skojarzenia, to patyczki i gałązki przywołałyby widok i zapach lasu, z kolei miękkie włóczki przywiodłyby na myśl ciepłe skojarzenia z babciami i prababciami dziergającymi kolorowe swetry, splątane sznurki - trochę na przekór - nie kojarzyłyby się z kłębkiem nerwów, a w makaronach głodni twórczej pracy zobaczyć by mogli chrupiącą przekąskę. Wiszące ozdoby - dobre dla domu, ciała i ducha - to temat warsztatów dla dzieci i dla dorosłych, podczas których powstaną łapacze snów, ozdoby na ściany i pod żyrandol, biżuteria z makaronu i lniane torby, do których zapakować będzie można nie tylko książki i drugie śniadanie, ale również cały zbiór wspomnień z gorącego i bardzo kulturalnego lata.

Ania Broda
Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu "białego". Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym. Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce, takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Łączy style, poszukując własnego wyrazu w sztuce. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna.

"O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć", Teatr Gry i Ludzie
Spektakl dla najnajów (dzieci od 1 roku życia). W jesiennym lesie robi się coraz zimniej i zwierzęta szykują się do zimowego snu. Jeż Jerzyk także chciałby już iść spać, jednak trochę się pogubił i nie może odnaleźć swoich rodziców. Ciekawe czy w końcu uda mu się ich odnaleźć i bezpiecznie ułożyć się do snu? Jeż Jerzyk zaprasza najmniejszych widzów w muzyczną podróż po kolorowym lesie.

"Koty Trzy", Teatr Gry i Ludzie
Interaktywny spektakl dla młodszych dzieci. Chrupek, Pazurek i Kitka wprowadzają dzieci w świat kocich figli, zabaw i trudnych do rozwiązania kocich problemów. Koty są rozśpiewane i roztańczone.

Wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Na koncert i spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie RCKP, ul. Kolejowa 1 (p. 234) od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem lub online za pośrednictwem serwisu Evenea: Koncert "Piosenki dla dzieci", Ania Broda, Spektakl "O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć", Teatr Gry i Ludzie, Spektakl "Koty trzy", Teatr Gry i Ludzie. Warsztaty: wstęp wolny.

(rckp), (red.)

  • autor: (rckp), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?