KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marlena Makiel-Hędrzak - "Mijanie i trwanie" [WYSTAWA ONLINE]

Marlena Makiel-Hędrzak - "Mijanie i trwanie" [WYSTAWA ONLINE] Fot. archiwum BWA Krosno

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprasza 8 stycznia na wirtualne otwarcie wystawy Marlena Makiel-Hędrzak - "Mijanie i trwanie".

REKLAMA


Marlena Makiel-Hędrzak, dr hab. prof. UR zajmowała się głównie rysunkiem ale i grafiką, malarstwem, teorią sztuki. W swojej twórczości podejmowała najczęściej wątek wzajemnej relacji przestrzeni i przedmiotu, często jako pretekstu używając odniesień literackich – sama również pisała poezje, tworzyła ilustracje książkowe.

Motywem, który przewija się przez cały okres jej twórczości jest linia. Linia rozumiana dosłownie jako środek wyrazu, wyrażona gestualnie, żywiołowo bądź też linia poddana warunkowi zdyscyplinowania. Ale również linia rozumiana jako proces ciągłych zmian, określonych działaniem czasu. Prace Marleny Makiel-Hędrzak nie są wynikiem założonej z góry i konsekwentnie realizowanej koncepcji. Są raczej wielowymiarowym efektem pewnego procesu, który wydarza się w trakcie rysowania. Zawsze jednak obecny jest w jej twórczości pewien obraz zaintrygowania, zaciekawienia światem, które to stają się powodem dla poszukiwań środków będących w stanie wyrazić to co niemożliwe do wyrażenia inaczej niż poprzez ślad na papierze, wizualny znak. Często prace artystki przypominają patchwork złożony z wielu autonomicznych kompozycji tworzących niejednoznaczny obraz świata - subiektywnego, przemienionego wrażliwością i osobowością twórcy.

Linia życia artystki została nieoczekiwanie przerwana 31 grudnia 2019 roku. Pozostawiła otuloną żalem rodzinę, studentów, przyjaciół i trudny do ujęcia dorobek twórczy. Wystawa w pierwszą rocznicę śmierci Marleny Makiel-Hędrzak jest zaledwie niedoskonałą próbą ukazania twórczości artystki, na przestrzeni trzech ostatnich dekad jej artystycznej działalności.

Termin wystawy: 8 – 31 stycznia 2021 r.    
Wirtualne otwarcie wystawy: 8 stycznia 2021 r., godzina 18:00
Wydarzenie na FB: Wystawa: Marlena Makiel-Hędrzak „Mijanie i trwanie”
FB BWA: @bwakrosno.galeriasztuki

Grzegorz Stefański, (BWA), (red.)

  • autor: Grzegorz Stefański, (BWA), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?