KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - "Znajdziesz mnie w bibliotece"

Tydzień Bibliotek – Ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Bibliotek – Ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Po raz 18. w całej Polsce od 8 do 15 maja obchodzony będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece".

REKLAMA


"Hasło promujące Tydzień Bibliotek 2021 "Znajdziesz mnie w bibliotece" jest wielowątkowe, wielozdarzeniowe, można je umieścić na różnorodnych płaszczyznach dnia codziennego. (…)Hasło można odnieść zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej jak i do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów, do których docieramy poprzez strony internetowe bibliotek, portale internetowe, media i komunikatory społecznościowe.

Znajdziesz mnie w bibliotece, dzięki technologiom informacyjnym będąc z dala od lokalizacji i siedziby biblioteki (np. na spotkaniu autorskim online, konferencji, warsztacie szkoleniowym, czy w trakcie pracy zdalnej, itp.). Znajdziesz mnie w bibliotece, także wówczas, kiedy przeszukujesz zasoby biblioteki cyfrowej (np. fotografie, urwane i odkryte wątki genealogiczne, bądź starodruk dzięki konserwacji i digitalizacji przywrócone czytelnikowi) lub docierasz do współcześnie powstałych dokumentów w postaci elektronicznej" - piszą inicjatorzy akcji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Co roku w tym czasie Krośnieńska Biblioteka Publiczna proponuje mieszkańcom Krosna szereg działań popularyzujących książkę i bibliotekę.

Z powodu pandemii większość działań zrealizowanych zostanie w tym roku w formule online, za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony www.kbp.krosno.pl, jednak pojawią się też propozycje "stacjonarne", dlatego warto w tym czasie przyjść do biblioteki!

W programie m.in.: film, w którym krośnieńscy bibliotekarze zaproponują ciekawe książki do czytania pn. "Warto przeczytać! W Dniu Bibliotekarza, bibliotekarze KBP polecają…"; prezentacja książek, które zostały zekranizowane; film pokazujący drogę książki od wydawcy do czytelnika; czytania online dla przedszkolaków; prezentacje klubów książki działających w KBP; prezentacja reprintów i zabytków piśmiennictwa polskiego, które można znaleźć w bibliotekach, również cyfrowych; warsztat odkrywania mocnych stron pn. "Znajdź swoje supermoce w bibliotece" dla dzieci w wieku 8-10 lat (rejestracja na warsztat pod linkiem: www.forms.gle)

Przez cały tydzień w Oddziale dla Dzieci KBP (ul. Wojska Polskiego 41) będzie można skorzystać z "Książkowej Fotobudki". To propozycja dla osób, które poszukują ciekawego, oryginalnego, nieszablonowego miejsca do zdjęć. Biblioteczna fotobudka to specjalnie wyznaczone do tego miejsce z "akcesoriami" bibliotecznymi oczywiście.

Czytelnicy, którzy zechcą mieć takie zdjęcie mogą je wykonać swoim aparatem i wykorzystać do swoich prywatnych celów.

Również w Oddziale dla Dzieci będzie można w tym czasie "znaleźć" ciekawe książki, wycofane już ze zbiorów, które bezpłatnie będzie można zabrać ze sobą i "stworzyć" im nowy dom! - akcja pod hasłem: "Książka szuka nowego domu - znajdziesz ją w bibliotece!".

Czytelnicy, którzy w Tygodniu Bibliotek przyjdą do Wypożyczalni Głównej przy ul. Wojska Polskiego 41 lub Filii nr 6 przy ul. Ordynackiej 8 będą mogli otrzymać "wyjątkowe kartki" wykonane metodą hand made, z literackimi motywami ze zbiorów biblioteki cyfrowej Polona.

Kartkę możesz wysłać pocztą jako pocztówkę, podarować komuś, zrobić z nią intrygujące selfie do mediów społecznościowych, czy po prostu zachować dla siebie jako pamiątkę.

Wszystkie wydarzenia online dostępne będą m.in. za pośrednictwem profilu KBP na facebook.com/KBPKrosno.

  • autor: (mm), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?