KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

REGION: Koncert "Nasze najlepsze" Lubelskiej Federacji Bardów

Koncert "Nasze najlepsze" Lubelskiej Federacji Bardów

Niezwykłe dzięki Lubelskiej Federacji Bardów będzie można usłyszeć już 22 lipca w Sanockim Domu Kultury. Początek  koncertu o godzinie 19.  

REKLAMA


Repertuar koncertu "Nasze najlepsze" złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej (W rytmie bolera, Do kochanki).Teksty wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu (Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, (np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury).

Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widowni - mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają.

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) - oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.
Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie , II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję".

Grupa z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Zespół ma na koncie 8 nagranych płyt.

Członkowie:
- Katarzyna Wasilewska - skrzypce, śpiew,
- Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
- Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie,
- Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe.

Zobacz utwory: Raz na walcu | Ślad samolotu | Specjalista od wzruszeń

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie SDK lub sprzedaży internetowej - tutaj.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?