KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Katarzyna Wasilkowska dzieciom... Spotkanie autorskie

17 września autorka książek dla dzieci i młodzieży Katarzyna Wasilkowska zaprezentuje swoje powieści młodym krośnianom na dwóch spotkaniach autorskich.

REKLAMA


O godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w Oddziale dla Dzieci KBP, a o godz. 11.00  w Filii nr 4 KBP.

Katarzyna Wasilkowska jest tłumaczka z angielskiego, copywriterka a przede wszystkim autorka książek dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 2016 r. książką "Jowanka i gang spod Gilotyny" (za którą otrzymała nagrodę "Guliwer w krainie olbrzymów"). Jej pozostałe książki to "Mleczak", "Królestwo jakich wiele", "Baltazar wraca do domu", "Kobra" (wyróżniona w konkursie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego), "Niebajka o Mikołaju", "Pierścień kurantów" (kontynuacja "Jowanki i gangu spod Gilotyny", wirtualna powieść odcinkowa), "Świat Mundka" (wyróżniony w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY oraz wspisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej), "Jagodowy dziadek", "Kilka niedużych historii" i najnowsza "Już, już". Katarzyna Wasilkowska pisze na poddaszu albo pod gruszą w ogrodzie swojego domu na podwarszawskiej wsi, w którym mieszka z mężem, dziećmi, dwoma psami i kotem.

I choć jej książki czytają głównie dzieci i młodzież, to autorka pisze je dla wszystkich, tłumacząc: "Mówi się, że tworzę dla dzieci i młodzieży, ale czy wiek ma tu szczególne znaczenie? Wątpię, żeby konieczne były takie podziały. Moje książki są dla każdego, komu z nimi po drodze." [oficjalna strona autorki: http://katarzynawasilkowska.pl]

Spotkania z Katarzyną Wasilkowską odbędą się w ramach  projektu pn. "W sieci tajemnic… i książek" z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Partnerstwo dla książek". Projekt patronatem medialnym objęli: Portal terazKrosno.pl, Trendy Radio oraz Telewizja Obiektyw.

  • autor: (mm), (kbp)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?