KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IX Krośnieński Turniej Jednego Wiersza... w formule online!

Od dziewięciu lat, w pierwszy dzień wiosny 21 marca, który jest również Światowym Dniem Poezji, młodzież krośnieńskich szkół prezentuje swoje wiersze w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej podczas Turnieju Jednego Wiersza. W tym roku biblioteka chce zaprosić młodych ludzi do udziału w 9. edycji tego konkursu, jednak z powodu ograniczeń pandemicznych w nieco zmienionej formule.

REKLAMA


Turniej odbędzie się w formie online i pominięty zostanie etap prezentacji wierszy na żywo przez ich autorów. Ocenie podlegać będą tylko nadesłane wiersze. Wszystkie nadesłane wiersze opublikowane zostaną na fanpegu biblioteki, a internauci będą mogli głosować na wiersz, który najbardziej im się podoba. W ten sposób autor utworu z największą ilością polubień otrzyma nagrodę publiczności.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. VI-VIII szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Jeden wiersz wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa należy przesyłać elektronicznie lub pocztą tradycyjną do 3 marca br. na adres Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Laureatów (jurorzy przyznają 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej) poznamy 21 marca, w Światowym Dniu Poezji. Wszystkie szczegóły dotyczące Turnieju znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.kbp.krosno.pl oraz Facebook-u - www.facebook.com/KBPKrosno

Głównym celem organizowanego od dziewięciu lat Turnieju jest pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promowanie młodych twórców oraz prezentacja ich literackich dokonań.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej KBP: IX Turniej Jednego Wiersza

  • autor: Monika Machowicz, (KBP)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?