KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza XII Konkurs Biennale Sztuki Krośnieńskiej

12 Biennale Sztuki Krośnieńskiej - konkurs z długą tradycją, chociaż na wiele lat wstrzymany, powraca do Biura Wystaw Artystycznych w poszerzonej formule, otwarty na nowe zjawiska, odpowiadający na najnowsze trendy i potrzeby krośnieńskiego środowiska artystycznego.

REKLAMA


- Dla czujnych odbiorców wyjaśniamy: zmieniliśmy nazwę z "biennale plastyki" na "biennale sztuki" tworząc przestrzeń na poszukiwania i prezentację aktualnych prac w dziedzinie szeroko rozumianej sztuki - mówi dyrektorka BWA Ewelina Jurasz i dodaje: Zgodnie z pierwotną ideą biennale nie narzuca tematu, problemu, techniki czy formatu. Jury będzie wśród zgłoszonych prac poszukiwać tych, które wyróżniają się walorem artystycznym i oryginalnością formy i treści.

Od 2023 roku podjęliśmy decyzję o przyjmowaniu zgłoszeń także od artystów nieposiadających dyplomu artystycznej uczelni wyższej, jednak legitymujących się szerokim dorobkiem twórczym, zatem zachęcamy do udziału także te osoby, których uprzednio konkurs nie obejmował.

Wystawa środowiskowa jest jedyną szansą pełnego pokazu aktualnych dzieł artystów i artystek. Tego typu wystawy dają możliwość poznania różnorodnych postaw twórczych czy indywidualnych osiągnięć artystycznych wyrażanych za pomocą osobistych środków warsztatowych - mówi wieloletni pracownik BWA Krosno, artysta Marek Burdzy.

W ramach Biennale zostaną przyznane minimum trzy nagrody finansowe, jednak organizatorzy zapewniają o możliwości otrzymania dodatkowych nagród indywidualnych. - Wszystko zależy od ilości prac jakie do nas wpłyną, a także od możliwości finansowych instytucji. Na ten moment staramy się tym konkursem zainteresować dodatkowych partnerów finansowych - podkreśla Ewelina Jurasz.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, a także o wzięcie pod uwagę terminarza konkursu:

- termin nadsyłania prac konkursowych (fotografia) etap I: 15 lutego – 30 kwietnia 2023,
- termin pierwszego posiedzenia Jury: 15 maja 2023,
- termin nadsyłania/doręczenia prac konkursowych (oryginał) etap II: 1 - 30 czerwca 2023,
- termin drugiego posiedzenia Jury: 4 lipca 2023,
- termin wystawy "12 Biennale Sztuki Krośnieńskiej": 7 – 23 lipca 2023.

Wernisaż: 7 lipca 2023 roku o godz. 18.00.

Zobacz: regulamin oraz kartę zgłoszeniową.

  • autor: (bwa)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?