KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Festiwal Sąsiedzki: Święto ulicy Kolejowej

W sobotę, 20 maja odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Sąsiedzkiego Święto ulicy Kolejowej. Przed mieszkańcami cały dzień wspólnej zabawy i sąsiedzkiej integracji. Oczywiście, zaproszeni są również mieszkańcy innych dzielnic i osiedli. Będzie się działo!

REKLAMA


Animacje, tańce, gry i zabawy, rozmowy na poważne i mniej poważne tematy, wymiana roślinek, wyprzedaż garażowa i robótki ręczne to tylko niektóre z atrakcji, które czekać będą na tych, którzy sobotę zdecydują się spędzić na osiedlu Tysiąclecia.

Planowane są również rozmowy o przyszłości osiedla w ramach kawiarni obywatelskiej.

- Nasze osiedle jest... specyficzne ale również wyjątkowe. Zapraszamy do rozmów i wspólnego planowania, co robić i jak działać żeby na naszym „Bronxie" żyło się przyjemniej. Spróbujemy wyobrazić sobie, jak osiedle może wyglądać za 5, 10 lat, i zastanowimy się, jak chcielibyśmy żeby wyglądało. Zachęcamy do udziału mieszkańców, również tych niezadowolonych, bo od rozmowy wszystko się zaczyna - zaprasza Gaba Pawłowska z Fundacji Pasjonauci, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Tysiąclecia.

- Dzięki wspólnej zabawie, pragniemy ocieplić nieco wizerunek naszego osiedla i go "odczarować". Zależy nam na budowaniu relacji, zarówno międzysąsiedzkich, jak i pomiędzy instytucjami, które znajdują się w obrębie "Tysiąclecia". Wspólnie z wieloma zaangażowanymi organizacjami, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy - mówi Basik Płaza z Fundacji GraTy, Przewodnicząca Rady Osiedla.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00, a o 18:00 rozpoczną się wspólne przygotowania do kina plenerowego.

  • autor: / źródło: KrosnoSfera.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?