KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance

Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance to propozycja aktywnego i kreatywnego spędzenia. Organizatorzy inicjatywy chcą przemienić zielony kawałek przestrzeni w pełną atrakcji i inspiracji strefę kulturalno-integracyjną. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w kolejnej z inicjatyw organizowanych przez mieszkańców. W ramach projektu Kierunek: Inicjatywa! przyznane zostały granty na działania kulturalne.

REKLAMA


Projekt "Kierunek: Inicjatywa!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance

To propozycja aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu dla mieszkańców na Radosnej Polance na zakończenie wakacji (sobota, 2 września 2023). Organizatorzy inicjatywy chcą przemienić zielony kawałek przestrzeni w pełną atrakcji i inspiracji strefę kulturalno-integracyjną.

Projekt to propozycja aktywizacji potencjału twórczego dzieci, młodzieży i dorosłych na zakończenie wakacji, a przy okazji rozwinięcie relacji międzysąsiedzkich. Wydarzenie to dzięki wielowątkowym warsztatom będzie okazją do wspólnej i trwałej zmiany otoczenia, zdobywania nowych zdolności i kompetencji, poszerzenia wiedzy w zakresie ekologii i zdrowego stylu życia, a także świetnej zabawy - zachęcają pomysłodawcy.

Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: warsztaty kulinarne, taneczne, ogrodnicze, a także twórcze i wytwórcze (las w słoiku, budki lęgowe dla ptaków oraz makramy).

Dzieci wraz z dorosłymi odbudują wcześniej stworzony szałas w technice żywej konstrukcji, używając do tego wierzby energetycznej, która będzie bezpieczniejszą, trwalszą i bardziej ekologiczną alternatywą, a także zawieszą na drzewach w najbliższej okolicy budki lęgowe dla ptaków. Z myślą o przyszłości: Poczynimy pierwsze kroki w kierunku założenia ogrodu społecznego.

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież zaprezentują w zaaranżowanym kinie plenerowym swój własny film, który będą tworzyły z profesjonalną ekipą podczas wakacji. W ramach pikniku odbędą się gry, zabawy, animacje, konkursy. Dla najmłodszych animacje i strefa zabawy, a wieczorem dla uczestników wydarzenia filmy w plenerze, karaoke i ognisko. Wszystko to w przyjaznej i kameralnej atmosferze ziołowych naparów, domowych przetworów, gitary i wieczornych dźwiękach natury. Ponadto na imprezie plenerowej pojawi się zastęp OSP, który po posadzeniu wierzby przeprowadzi pokaz możliwości swojego sprzętu i podleje przygotowaną wcześniej konstrukcję. Organizatorzy przewidzieli również konkurs na najsmaczniejsze domowe wypieki: chleby i ciasta.

Dodatkowym elementem będą warsztaty planowania przestrzennego zorganizowane przez Centrum Doradztwa Strategicznego w Krakowie dot. możliwości zagospodarowania przestrzeni Radosnej Polanki.

Czas realizacji inicjatywy: sierpień - wrzesień 2023

Działania zaplanowane w ramach inicjatywy:

Warsztaty filmotwórcze

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas dwunastu godzinnych warsztatów, których efektem będzie nagranie, montaż i pokaz filmu na temat "Radosnej Polanki". Pokaz filmu powstałego na warsztatach odbędzie się podczas pikniku 2 września 2023 o godz. 20.30 w ramach kina plenerowego
Prowadzący: Grupa filmowa ViArt
Dla kogo: dzieci i młodzież (12 osób)
Czas: spotkanie organizacyjno-informacyjne odbędzie się 7 sierpnia o godz. 17.00 na terenie Radosnej Polanki lub w przypadku niepogody w Pałacu Polanka. Kolejne terminy warsztatów zostaną ustalone przez realizatorów z uczestnikami, uwzględniając niezbędne czynniki (czas, pora dnia, oświetlenie, pogoda, możliwości uczestników i inne)
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: nabór od 1 do 5 sierpnia 2023

Warsztaty ogrodnicze permakulturowe

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas trzygodzinnych warsztatów, których efektem będzie stworzenie żywej altany z wierzby energetycznej, nasadzenia kwiatów, ozdobnych roślin i krzewów owocowych na terenie Radosnej Polanki
Prowadzący: doświadczeni trenerzy i edukatorzy przyrody z nieformalnej grupy Skrzypologia
Dla kogo: dorośli, dzieci i młodzież (ok. 12 osób)
Czas: 2 września 2023, godz. 11.30
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: działanie ma charakter otwarty - liczba uczestników nieograniczona

Warsztaty taneczne

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas trzech godzinnych warsztatów, których efektem będzie stworzenie oraz prezentacja układu tanecznego pt. "Matka natura"
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat
Czas: 2 września 2023
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: https://tiny.pl/ccc8j - limit miejsc (max. 20 osób)

Warsztaty kulinarne

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas trzech godzinnych warsztatów, których efektem będzie przygotowanie zdrowych potraw i napojów: kanapek, lemoniad, naparów ziołowych, a także sałatek, które będą uzupełnieniem przygotowanych wcześniej smakołyków z grilla
Prowadzący: blogerka prowadząca stronę na Facebooku - "Z miłością na talerzu"
Dla kogo: dorośli, dzieci i młodzież
Czas: 2 września 2023, godz. 18.30-21.30
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: działanie ma charakter otwarty

Warsztaty makramy

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas 3 godzinnych warsztatów, których efektem będzie stworzenie makram typu: makatka, łapacz snów lub breloczek
Dla kogo: dorośli, dzieci i młodzież powyżej 8 roku życia
Czas: 2 września 2023, godz. 12.30-15.30
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: https://tiny.pl/cccsh - limit miejsc (max. 20 osób)

Warsztaty stolarskie

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu podczas trzech godzinnych warsztatów, których efektem będzie stworzenie budek dla ptaków
Dla kogo: dorośli i młodzież powyżej 10 roku życia
Czas: 2 września 2023
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: działanie ma charakter otwarty

Warsztaty las w słoiku

Opis: praca instruktora z uczestnikami projektu, podczas trzech godzinnych warsztatów, których efektem będzie stworzenie dekoracyjnych słoików
Dla kogo: dorośli i młodzież powyżej 10 roku życia
Czas: 2 września 2023
Miejsce: Radosna Polanka, ul. Popiełuszki 105, Krosno
Forma naboru/zgłoszeń: https://tiny.pl/cccs4 - limit miejsc (max. 12 osób)

Dodatkowo podczas pikniku zorganizowana zostanie przez wolontariuszy strefa kinowa, w której odbędzie się seans plenerowy filmu o "Radosnej Polance". Początek seansu o godz. 20.30. Dla uczestników wydarzenia zostaną również zaaranżowane inne strefy z atrakcjami.

Strefa karaoke zaaranżowana na potrzeby wspólnego śpiewania, a także przeprowadzenia I Konkursu Piosenki na Radosnej Polance. Strefa "Serwujemy zdrowe napoje", w której będzie można poczęstować się zimnymi i ciepłymi napojami - herbatki ziołowe, naturalne soki owocowe, lemoniady, kawy zbożowe itp. oraz strefa "Ognisko płonie" - miejsce na wspólne spędzenie czasu przy ognisku.

WYDARZENIE REALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU GRANTOWEGO "KIERUNEK: INICJATYWA" (DOM KULTURY+).

  • autor: / źródło: RCKP, (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?