KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wind Down + Gloom - Koncert w Pub & Club Wyszynk

Wind Down Wind Down

30 września Pub & Club Wyszynk Krosno zaprasza na koncert zespołu dwóch grup metalowych: Wind Down (Krosno) oraz słowackiej grupy Gloom. Start koncertu o godzinie 20:00. Otwarcie bramek o 19:00. Bilety w przedsprzedaży w kasie klubu (Okrzei 1) oraz w sklepie muzycznym Vintage Music Shop (Krosno, ul. Kolejowa 13) - 30 zł oraz w dniu koncertu - 35 zł. Na koncercie będzie można zakupić gadżety zespołów tj: płyty, koszulki, kubki itp.

REKLAMA


Dołącz do wydarzenia na Facebook: Wind Down + Gloom - Koncert w Pub & Club Wyszynk

Grupa Wind Down (Krosno)

Grupa Wind Down powstała w styczniu 2021 roku. Założycielami zespołu, są Damian "Blady" Jurek i Wojciech "Świerszcz" Wojtyczek muzycy zespołu Thetragon, który w 2020 roku przeszedł do historii. Do zespołu dołączyli Kuba Czubik znany z zespołu Ciryam, Władyslaw Zawojski z formacji Last Time, oraz Marcin Borula. W takim składzie grupa Wind Down po kilku miesiącach wspólnych prób nagrywa debiutancki materiał "EP" zatytułowany "Uśpieni Ludzie". Zespół medialnie debiutuje teledyskiem do utworu "Uśpieni Ludzie", który przynosi bardzo pozytywne opinie pośród widzów i słuchaczy. 21 Sierpnia 2021 roku grupa Wind Down przeciera deski sceny w krośnieńskim Rock Klub Iron u boku zespołu Iscariota, gdzie została bardzo dobrze przyjęta przez publikę. Po pierwszym publicznym występie zespół Wind Down staje się coraz bardziej rozpoznawalny wśród słuchaczy, a także pośród muzyków innych zespołów. Po ukazaniu się EPki grupa Wind Down pracuje nad płytą długogrającą, a także jest w pełni gotowa na koncertowanie.

W skład zespołu wchodzą:
- Władysław Zawojski - wokal,
- Wojciech Wojtyczek - gitara,
- Marcin Borula - gitara,
- Franciszek Trybus - bas,
- Damian Jurek - perkusja.

Podczas koncertu gościnnie zaśpiewa z zespołem Tomasz Wiśniewski, były wokalista zespołu Kruk.

Music Wind Down:

- Uśpieni Ludzie https://youtu.be/q7GUfhpCBuI
- Droga Donikąd https://youtu.be/Q8RjKBDKQD4
- Martwy Sen https://youtu.be/ZGQkGZcsIGQ
- Zastygłe Wspomnienia https://youtu.be/usdt8nQabzM

GLOOM

Gotycko-metalowy projekt o nazwie GLOOM został założony przez perkusistę RADOSLAVA PRIPUTENA latem 2001 roku jako reakcja na rozpad kultowej death metalowej formacji INSEPULTUS. GLOOM stał się zespołem we właściwym tego słowa znaczeniu na początku 2002 roku, kiedy dołączyli gitarzyści IGOR TINÁK (ex INSEPULTUS) i TOMÁŠ MIŠČÍK wraz z basistą IVANEM ELIÁŠEM, klawiszowcem ONDREJEM BLAŠČÁKIEM i wokalistą PETEREM ŠTOFANIKIEM. Latem 2003 roku zespół rozpoczyna występy na żywo, a na początku 2004 roku w studiu PERINA powstaje pierwszy materiał promocyjny zawierający 9 singli, który jednak ożywa bez wokalisty Petera ze względu na jego problemy zdrowotne i jest wykonywany gościnnie przez MARIÁN DRÁČ z zespołu FROWN. GLOOM zaczyna coraz częściej pojawiać się na słowackich, a także polskich scenach, a wraz z rokiem 2006 ukazuje się długo oczekiwany debiutancki album NOSTALGIA, wydany nakładem MYSTIC EMPIRE RECORDS. Jednak wiosną tego roku perkusista Radoslav opuszcza zespół i wyrusza do pracy za granicą.


Gloom

Kilka kolejnych koncertów gra alternatywny perkusista MARTIN ELIÁŠ, ale wkrótce potem zespół rozpada się w wyniku nieporozumień między członkami. Pod koniec 2008 roku następuje krótka analiza powrotu w składzie: RADOSLAV, IGOR, IVAN, MARIAN i nowa klawiszowiec LUCIA MARINČAKOVÁ. Ta próba rzeczywiście zakończy się ostatecznie w maju 2009 roku. Właściwy czas na prawdziwy powrót nadejdzie latem 2014 roku. Założyciele RADOSLAV i IGOR rozpoczynają pracę nad nowymi utworami, a dołączają do nich "nowy i stary" IVAN oraz nowicjusze - gitarzysta TOMÁŠ ČEKAN i wokalista MARTIN PAZDERA. Pomimo dobrego restartu, basista IVAN i gitarzysta TOMÁŠ opuszczają zespół na początku 2015 roku, ponownie z powodu nieporozumień.

Latem do GLOOM dołącza nowy basista MIROSLAV MAĽCOVSKÝ i chłopaki mogą w końcu skoncentrować się na nowej produkcji. Powrót jest oficjalny w kwietniu 2016, kiedy w studiu UMPAX nagrywany jest nowy singiel SOULS WALK APART, będący przedsmakiem nadchodzącego albumu. Nagrania albumu - nieoficjalnie zatytułowanego CATHARSIS - rozpoczną się latem 2016 roku i w tym czasie na muzyczne sceny powraca także GLOOM... Po długim czasie poszukiwań nowa członkini zespołu, BARBORA PETRÁŠOVÁ, dołącza jako klawiszowiec. Zespół jest w pełni gotowy do koncertów.

W skład zespołu wchodzą:
- Martin Pazdera - wokal,
- Igor Tinák - gitara,
- Tomáš Petrík - gitara,
- Miroslav Maľcovský - basa,
- Radoslav Priputen - perkusja.

Music GLOOM

- Fatal Trust https://youtu.be/tpE39Bp5Jow
- Hollow https://youtu.be/2VplKGQrXE8
- Catharsis https://youtu.be/CT0uNShr1xY
- Awaken 2020 https://youtu.be/cuO3dbr7RfA

Info:
- Bramka: 19:00,
- Start: 20:00,
- Kiedy: 30.09.2023,
- Gdzie: Pub & Klub Wyszynk Krosno (Okrzei 1),
- Bilety: 30 zł – przedsprzedaż w Pub & Club Wyszynk (Okrzei 1) oraz w Vintage Music Shop (Krosno, ul. Kolejowa 13),
- Bilety 35 zł – w dniu koncertu (płatne na bramce, gotówka),
- Rezerwacje loży: 13 43 612 27 lub 731 846 556.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje: Krosno112.pl | KrosnoCity.pl | KrosnoSfera.pl

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?